Kamil Grabara bramkarzem FC Kopenhagi

Kamil Grabara
Pressfocus Na zdjęciu: Kamil Grabara

Kamil Grabara na początku 2016 roku trafił do Liverpoolu. Pod dowództwem Jurgena Kloppa nie dostawał zbyt wielu szans, więc szukał cennych minut na wypożyczeniach. Po pięciu latach spędzonych poza Premier League, postanowił że spróbuje nowej przygody i definitywnie przeniósł się do Danii.

  • Kamil Grabara podpisał pięcioletni kontrakt z FC Kopenhagą
  • Polski bramkarz trafił do klubu, który co sezon walczy o najwyższe cele

Grabara bramkarzem FC Kopenhagi

W sobotę wieczorem FC Kopenhaga za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o pozyskaniu Kamila Grabary. Polski bramkarz podpisał kontrakt do 2026 roku, natomiast Liverpool otrzymał za 22-latka około 3,5 milina euro.

Tym samym, golkiper dołączył do swojego rodaka – Kamila Wilczka i już za kilkanaście dni obaj panowie spotkają się podczas sezonu przygotowawczego. Grabara od jesieni bronił barw Aarhusa, który również występuje w duńskiej ekstraklasie i co ciekawe, zeszłoroczne zmagania ligowe zakończył tuż za Kopenhagą.

Z kolei Kamil Grabara od jesieni wystąpił łącznie w 35 meczach, notując przy tym 10 czystych kont. Teraz zasilił szeregi klubu, który co sezon walczy o najwyższe cele. FC Kopenhaga ma na swoim koncie 13 ligowych tytułów, a ostatnie mistrzostwo padło łupem stołecznej drużyny podczas sezonu 2018/19.

Przeczytaj również: Trzech graczy na wylocie z Bayernu Monachium

Komentarze