Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Junior Moraes na celowniku Giallorossich

Najnowsze doniesienia włoskich środków masowego przekazu wskazują, że na celowniku AS Romy znalazł się Junior Moraes. Zawodnik jest bardzo dobrze znany obecnemu trenerowi rzymian Paulo Fonsece, bo obaj mieli okazję współpracować ze sobą w Szachtarze Donieck.

Czytaj dalej…

Wszystko wskazuje za to, że lada moment szeregi Giallorossich pożegna Edina Dzeko. Pierwotnie wydawało się, że miejsce Bośniaka zajmie Gonzalo Higuain. Argentyńczyk nie kwapi się jednak do tego, aby dołączyć do ekipy ze stolicy Włoch.

Z kolei CalcioMercato.it donosi, że na radarze Romy znalazł się Brazylijczyk z ukraińskim paszportem w osobie Juniora Moraesa. 32-latek trafił do Górników z Doniecka latem minionego roku na zasadzie wolnego transferu z Dynama Kijów.

Obecna umowa Juniora Moraesa obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na mniej więcej 5-8 milionów euro.

Dodajmy, że dwukrotny reprezentant Ukrainy w poprzedniej kampanii rozegrał 39 spotkań dla Szachtara, w których zdobył 26 bramek, notując również 12 asyst.

Komentarze