Nowy faworyt w wyścigu po Kiwiora. Może dołączyć do innego Polaka

Jakub Kiwior
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Jakub Kiwior przygotowuje się do hitowego transferu. Faworytem w walce o reprezentanta Polski stało się Napoli, które jest gotowe wyłożyć za niego spore pieniądze – informuje “La Repubblica”.

  • Jakub Kiwior jest bliski odejścia ze Spezii
  • Do walki o Polaka dołączyło Napoli
  • Lider Serie A jest gotów wyłożyć na niego 15 milionów euro

Kiwior dołączy do Zielińskiego w Napoli?

Ostatnie miesiące były dla Jakuba Kiwiora przełomowe. Stał się on liderem defensywy Spezii i jednym z najbardziej obiecujących zawodników w Serie A, a ponadto wywalczył miejsce w składzie reprezentacji Polski. Na mistrzostwach świata w Katarze zagrał we wszystkich czterech spotkaniach i pokazał się z dobrej strony, zwiększając swoje szanse na zimowy transfer.

Już od dłuższego czasu media informowały o potencjalnych kierunkach jego styczniowej przeprowadzki. Początkowo faworytem był Milan, choć z biegiem tygodni do gry włączały się także kluby spoza Serie A. Teraz “La Reppubblica” poinformowała, że w wyścigu po reprezentanta Polski pojawił się nowy lider. To Napoli, które jest gotowe wyłożyć za niego nawet 15 milionów euro.

W przeszłości Napoli udowodniło, że potrafi za niewielkie kwoty pozyskiwać zawodników o sporym potencjale. Na takiej zasadzie do zespołu minionego lata dołączyli Chwicza Kwaracchelia oraz Min-jae Kim. Mając na uwadze, że koreański obrońca może niebawem zostać sprzedany, Kiwior docelowo miałby być właśnie jego następcą.

W poprzednim sezonie 22-latek niekiedy występował na pozycji defensywnego pomocnika, natomiast w trwającej kampanii został na stałe przeniesiony na środek obrony. Dla Spezii rozegrał 15 ligowych spotkań i za każdym razem przebywał na boisku od pierwszej minuty.

Zobacz również: Trener Fabiańskiego zostanie zwolniony na skutek konfliktu z właścicielem?

Komentarze