Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Inter będzie próbował pozyskać Sessegnona?

Według informacji angielskiego The Sun sternicy Interu Mediolan będą próbować pozyskać Ryana Sessegnona z Fulham FC. 19-latek ma kontrakt ważny z klubem ze stolicy Anglii do końca czerwca przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Sessegnon ma co prawda w swojej umowie z Fulham zapisaną możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata, ale zawodnik poważnie bierze pod uwagę rozstanie z londyńczykami, a zwiastować mają to rozmowy z zainteresowanymi klubami, które miałby się rozpocząć na początku nowego roku.

Przedstawiciele Fulham wycenili młodzieżowego reprezentanta Anglii na 50 milionów euro przed rokiem. Pewne jest jednak, że po słabym sezonie stołecznej drużyny, po którym ekipa z Craven Cottage spadła z Premier League, wartość zawodnika uległa zmniejszeniu.

W związku z powyższym niewykluczone, że Fulham będzie zmuszone sprzedać Sessegnona za 25 milionów euro, aby cokolwiek zarobić na zawodniku, aby nie stracić go na zasadzie wolnego transferu.

Tuttosport donosi, że na spotkaniu Euro U-21, w którym Anglia przegrała z Francją (1:2) obecny był dyrektor sportowy Nerazzurrich w osobie Piero Ausilio, który miał śledzić poczynania zawodnika The Cottagers.

Warto zaznaczyć, że Inter nie jest jedynym klubem zainteresowanym pozyskaniem Sessegnona. Piłkarz znajduje się również na celowniku Borussii Dortmund, czy Tottenhamu Hotspur.

Komentarze