Gwiazdor Juve nietykalny. Giganci muszą obejść się smakiem

Federico Chiesa
Federico Chiesa Pressfocus

Federico Chiesa jest obiektem zainteresowania czołowych klubów świata. Juventus ma jednak jasne stanowisko wobec włoskiego piłkarza.

  • Federico Chiesa to piłkarz pożądany przez najlepsze kluby świata
  • Informacje na temat przyszłości Włocha przekazał Fabrizio Romano
  • Skrzydłowy Juventusu ma pozostać w Turynie

Chiesa fundamentem Juventusu

Poprzedni sezon był bardzo udany dla Federico Chiesy. Włoch rozegrał dla Juventusu aż 43 spotkania. Strzelił w nich 14 goli i zaliczył 10 asyst. Nie zdołał pomóc drużynie wygrać Serie A, ale był jej ważnym ogniwem. Nie należy zapomnieć o osiągnięciu 23-latka sprzed kilku miesięcy. Wygrał bowiem Euro 2020 z kadrą Włoch, będąc podstawowym piłkarzem.

Kapitalna forma i potencjał Chiesy nie umknął uwadze czołowych klubów na świecie. O pozyskaniu 23-latka poważnie myślał Liverpool. The Reds nie byli jedynymi chętnym z Premier League. Włoskie media informowały ostatnio, że Chiesa zaimponował Ronaldo podczas pobytu w Juventusie. Jego młodszy kolega zrobił na nim na tyle dobre wrażenie, że Portugalczyk rzekomo rekomendował pozyskanie 23-latka Ole Gunnarowi Solskjaerowi.

Liverpool, Manchester United, czy kluby z Niemiec, muszą jednak porzucić plany zakupu Chiesy. Świetnie poinformowany Fabrizio Romano przekazał, że Juventus nie za nawet zamiaru rozważać ofert za Chiesę. Włoch jest nietykalny, gdyż turyńczycy uważają go za kluczowe ogniowo ich projektu. Dlatego latem przyszłego roku wykupią 23-latka z Fiorentiny. Skrzydłowy jest bowiem tylko wypożyczony z tej drużyny.

Czytaj także: Klub z Premier League otwarty na wymianę z Juventusem

Komentarze