GKS Katowice może zostać królem polowania, transferowe plany robią wrażenie

GKS Katowice po awansie do PKO Ekstraklasy ma w planach solidnie się wzmocnić. Meczyki przekazały ciekawie wieści na temat ofensywy transferowego ekipy z ulicy Bukowej.

Piłkarze GKS-u Katowice
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice pracuje nad solidnymi transferami

GKS Katowice nie zamierza być chłopcem do bicia w PKO Ekstraklasie. Tym samym władze klubu intensywnie pracują nad wzmocnieniami. Na ich temat ciekawe wieści przekazał kanał Meczyki w audycji “Okno Transferowe”.

POLECAMY TAKŻE

Źródło przekonuje, że wkrótce szeregi GieKSy mają zasilić: Shuma Nagamatsu, Borja Galan i Lukas Klemenz. Tym samym katowicki klub postawił na wzmocnienia z udziałem wyróżniających się postaci w 1 Lidze. Wcześniej pojawiały się natomiast wieści związane z pozyskaniem przez GKS takich graczy jak Bartosz Nowak czy Szymon Kądziołka. To pokazuje wyraźnie, że prace w klubie nad wzmocnienia są i do startu rozgrywek drużyna ma być poukładana, jak najlepiej się da.

Katowicka ekipa rozgrywki ligowe zacznie 20 lipca. Pierwszym przeciwnikiem GieKsy będzie Radomiak. Mecz zacznie się o godzinie 14:45. Z kolei tydzień później katowiczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Będzie to jednocześnie pierwsze spotkanie katowiczan w roli gościa.

GKS wraca do elity po ponad 19 latach przerwy. W ostatniej kampanii 1 Ligi katowicka ekipa zakończyła zmagania finalnie na drugim miejscu, uznając wyższość tylko Lechii Gdańsk. Decydujące spotkanie o awans do PKO Ekstraklasy katowicka drużyna zaliczyła w Gdyni, wygrywając skromnie z Arką Gdynia (1:0). Decydującego gola strzelił wówczas Adrian Błąd.

Czytaj więcej: Górnik zatrzyma jednego z liderów drużyny? Jednoznaczny przekaz Meczyków

Komentarze