Giganci śledzą sytuację obrońcy Atletico

Jose Gimenez z powodu licznych kontuzji nie jest w stanie pokazać swojej najlepszej wersji w Atletico Madryt. Klub może sprzedać Urugwajczyka po zakończeniu sezonu, a 28-latkiem interesują się Manchester United, Chelsea i Inter Mediolan.

Jose Gimenez
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Jose Gimenez
  • Jose Gimenez miał być liderem defensywy Atletico Madryt na lata, ale liczne kontuzje spowolniły jego rozwój
  • Kontrakt Urugwajczyka obowiązuje do 2025 roku. W najbliższe lato jego odejście jest prawdopodobne
  • 28-latkiem interesują się Chelsea, Manchester United czy Inter Mediolan

Gimenez opuści Hiszpanię?

Jose Gimenez trafił do Atletico Madryt dekadę temu. Zapowiadał się na materiał na czołowego środkowego obrońcę. Karierę piłkarza znacznie zahamowały jednak kontuzje – nawet teraz leczy uraz kolana.

Umowa stopera z Rojiblancos obowiązuje do 2025 roku. Jeśli zatem klub będzie chciał na nim zarobić, będzie musiał spieniężyć go w najbliższe, letnie okienko transferowe. Nie wiadomo jednak, czy zgodzi się na to Diego Simeone. Trener udowodnił w ostatnim czasie, że potrafi odbudowywać piłkarzy, a Urugwajczyk jest jednym z jego ulubieńców.

Portal Fichajes donosi jednak, że sytuację 28-latka śledzą Manchester United, Chelsea czy Inter Mediolan. Transfermarkt wycenia gracza na 35 milionów euro.

W ciągu dekady Gimenez rozegrał dla Atletico 286 meczów. Wygrał z zespołem pięć trofeów, w tym dwa mistrzostwa Hiszpanii.

Zobacz też: Arteta rotuje bramkarzami. “Chcę by Ramsdale zareagował jak Jesus”.

Lazio Rzym
Atletico Madryt
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19 września 2023 20:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze