Sebastian Walukiewicz
Sebastian Walukiewicz Grzegorz Wajda

Giganci zainteresowani Polakiem! Transfer już zimą?

Sebastian Walukiewicz zaliczył świetne wejście do Serie A. W drugim sezonie na włoskiej ziemi stał się jednym z najgorętszych nazwisk na rynku, a według “Corriere dello Sport”, zainteresowani są nim prawdziwi giganci europejskiego futbolu.

Polski środkowy obrońca jest zewsząd chwalony za występy w barwach Cagliari. Na początku grudnia włoski dziennikarz, Simeone Bassi, wybrał 20-latka do grona pięciu największych talentów ligi, obok Dejana Kulusevskiego, Gianluigiego Donnarummy, Alessandra Bastoniego i Rafaela Leao. Zacne towarzystwo, ale i obecność w nim Polaka nieprzypadkowa. Nasz stoper rozegrał w tym sezonie najwięcej minut spośród wszystkich zawodników ligi poniżej 21. roku życia, najwięcej razy przerywał akcje rywali, zaliczył najwięcej kontaktów z piłką i podań. Partnerowanie takiej legendzie, jak Diego Godin – który jednak od miesiąca pozostaje kontuzjowany – wyraźnie służy Walukiewiczowi, a doniesienia o jego transferze słychać nie od dziś.

Wobec tego włoski klub postanowił się zabezpieczyć i kilka dni temu przedłużył z Polakiem kontrakt do 2024 roku. Włoskie media utrzymują, że Cagliari zamierza zatrzymać obrońcę u siebie jak najdłużej, ale niewykluczone, że prolongata umowy ma ułatwić otrzymanie za niego większej kwoty. Włoski zespół wykupił go niemal dwa lata temu z Pogoni Szczecin za 4 miliony euro. Dziś jego wartość oscyluje wokół 7 milionów, ale młody wiek, dobra forma i długi kontrakt sprawiają, że klub chcący go pozyskać, będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni.

Na szczęście dla Polaka, drużyny nim zainteresowane nie należą do biednych. Polaka chce bowiem sprowadzić do siebie śmietanka Premier League: Liverpool, Manchester United, a także Chelsea. Wszystkie trzy zespoły mają swoje problemy z defensywą, a wysoki, dobry technicznie i silny stoper byłby dla nich na wagę złota. We Włoszech transfer Walukiewicza rozpatruje też Inter.

Polski obrońca rozegrał w barwach Cagliari wszystkie 10 ligowych spotkań w pełnym wymiarze czasowym, a w starciu z Torino (3:2) zaliczył asystę przy trafieniu Joao Pedro. Zespół Polaka zajmuje jedenastą lokatę w Serie A.

Komentarze