Utalentowany Australijczyk blisko Newcastle

Newcastle United
PressFocus Na zdjęciu: Newcastle United

Newcastle United myśli nie tylko o teraźniejszości, ale także zabezpiecza się na przyszłość. Jak informuje Fabrizio Romano, Sroki są bliskie sprowadzenia utalentowanego 18-latka z Australii Garanga Kuola.

  • Newcastle United sprowadzi 18-letniego Australijczyka
  • Garang Kuol jest uznawany za wielki talent tamtejszej piłki
  • Oba kluby osiągnęły już porozumienie w sprawie transferu

Garang Kuol dostanie szansę w Premier League

Urodzony w 2004 roku Garang Kuol jest napastnikiem występującym w Central Coast Mariners w australijskiej ekstraklasie.

Według informacji przekazywanych przez Fabrizio Romano, Newcastle osiągnęło już całkowite porozumienie w sprawie transferu z australijskim klubem. Uzgodniło też już warunki indywidualnego kontraktu z samym zawodnikiem. Jak dodaje włoski dziennikarz, Kuol niebawem przejdzie testy medyczne w Anglii przed podpisaniem kontraktu.

Garang Kuol w dziesięciu występach dla Central Coast Mariners zdobył cztery gole i zaliczył jedną asystę. Jest uznawany za wielki talent australijskiej piłki.

Newcastle po bardzo przeciętnym poprzednim sezonie miało aspirację, aby powalczyć o wyższe lokaty w obecnej kampanii. Sroki, jak dotąd, nie mogą jednak mówić o spektakularnym sezonie. W siedmiu meczach zdobyli tylko osiem punktów i zajmują dziesiąte miejsce w Premier League. W Następnej kolejce zmierzą się z Fulham.

Zobacz również: Rashford ma szansę odpowiedzieć na krytykę Keane’a

Komentarze