Galatasaray blisko dwóch solidnych wzmocnień

Dries Mertens
fot. PressFocus Na zdjęciu: Dries Mertens

Galatasaray mocno może się wzmocnić w najbliższych dniach. Według wieści dziennikarza Fabrizio Romano szeregi ekipy z Turcji wzmocni pomocnik Lucas Torreira. Tymczasem gazeta Milliyet podaje, że do teamu ze Stambułu trafi Dries Mertens.

  • Dries Mertens i Lucas Torreira wygląda na to, że zdecydowają się na kontynuowanie kareery w nieoczywistym miejscu
  • Belg i Urugwajczyk mają trafić do Galatasaray
  • Tego lata turecki team wzmocnili już między innymi Sergio Oliveira i Haris Seferović

Mertens i Lucas Torreira trafią do Galatasaray?

Galatasaray ma ambitne plany związane z walką o najwyższe cele w trakcie kampanii 2022/2023. Tajemnicą Poliszynela jest, że ekipa ze Stambułu chce wywalczyć pierwsze od 2019 roku mistrzostwo Turcji. Gdyby to się udało, to Galata miałby na swoim koncie 23. mistrzowskie tytuły.

Tymczasem ciekawe wieści pojawiają się na temat wzmocnień tureckiej drużyny. Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że lada moment do Galaty ma dołączyć Lucas Torreira. Arsenal na transakcji związane ze sprzedażą piłkarza ma zarobić 6-7 milionów euro. Do uzgodnienia są już tylko warunki indywidualne związane z wynagrodzeniem dla Urugwajczyka.

Zobacz także:

Lucas Torreira ostatni sezon spędził w Fiorentinie. Wystąpił w koszulce Toskańczyków w 31 spotkaniach, notując w nich pięć trafień.

Z kolei turecka gazeta Milliyet podaje, że kolejnym nowym zawodnikiem Galaty będzie Dries Mertens. Belg do tureckiej drużyny ma trafić na zasadzie wolnego transferu, podpisując umowę na rok z opcją przedłużenia. Piłkarzowi z końcem czerwca wygasł kontrakt z SSC Napoli. Mertens nie zdecydował się na parafowanie nowej umowy.

Czytaj więcej: Chelsea potwierdziła medialne informacje ws. Azpilicuety. “Wzorowa lojalność”

Komentarze