Transfer Frenkiego de Jonga bliski finalizacji

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Angielskie media, a dokładniej The Times przekazał w niedzielę, że operacja przenosin Frenkiego de Jonga z FC Barcelony do Manchesteru United jest już na etapie finalizacji. Katalończycy mieli zaakceptować ostatnią ofertę Czerwonych Diabłów, która wynosi 80 milionów euro.

  • Manchester United od kilku tygodni negocjuje transfer Frenkiego de Jonga
  • Do tej pory nie udało im się dojść do porozumienia z Barcą w kwestii ceny
  • The Times przekazał, że Katalończycy zaakceptowali ofertę w wysokości 80 milionów euro

Ostatnie dni De Jonga w Barcelonie?

FC Barcelona pracuje nad transferem Frenkiego de Jonga do Manchesteru United, żeby uzyskać z jego sprzedaży środki niezbędne do zrównoważenia budżetu. Poza tym klub potrzebuje środków niezbędnych do przeprowadzenia letnich wzmocnień. Holender nie jest przekonany co do przenosin na Old Trafford, ale na taki ruch naciska nie tylko klub, ale także trener Erik ten Hag. Obaj panowie współpracowali w Ajaksie Amsterdam, a pomocnik bardzo wysoko ceni sobie zmysł taktyczny trenera Czerwonych Diabłów

Według dziennikarzy The Times, Duma Katalonii zaakceptowała ostatnią ofertę za de Jonga, opiewającą na 80 milionów euro. Dziennikarze podkreślają, że Blaugranie zależy na domknięciu transferu jeszcze przed końcem czerwca. Wszystko dlatego, że 30 czerwca zamyka się rok rozliczeniowy klubu.

W tym miesiącu socios Barcy przegłosowali sprzedaż części aktywów i praw telewizyjnych. Ma to umożliwić przeprowadzenie transferu Roberta Lewandowskiego, który jest dla nich priorytetem. De Jong w poprzednim sezonie rozegrał dla FC Barcelony 46 meczów. Strzelił w nich cztery gole i zanotował pięć asyst.

Sprawdź: Manchester City chce fortunę za Bernardo Silvę

Komentarze