FC Kopenhaga potwierdziła transfer Grabary

FC Kopenhaga porozumiała się z Wolfsburgiem w sprawie sprzedaży Kamila Grabary. Uzgodniono, że transfer nastąpi latem 2024 roku. Potwierdziły się zatem wcześniejsze medialne doniesienia w sprawie przyszłości polskiego bramkarza.

Kamil Grabara
IMAGO / Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kamil Grabara
  • Grabara za rok przeniesie się do Wolfsburga
  • Istnieje możliwość transferu już w styczniu
  • Grabara skomentował swój wybó

Grabara trafi do Wolfsburga

FC Kopenhaga poinformowała o osiągnięciu porozumienia z Wolfsburgiem w sprawie transferu Kamila Grabary. Polski bramkarz do Bundesligi trafi w lipcu 2024 roku, choć duński klub zaznacza, że Wilki mają możliwość sprowadzenia Grabary już w styczniu.

Kamil Grabara dołączył do Kopenhagi latem 2021 roku i od tego czasu pomógł zdobyć dwa mistrzostwa i puchar kraju, a także dwukrotnie grał z klubem w Lidze Mistrzów. Otrzymał też nagrodę bramkarza roku w Danii. Teraz czeka nas transfer do Wolfsburga.

– Kamil zapracował na duży krok do jednej z największych lig w Europie dzięki swoim występom i profesjonalizmowi w FC Kopenhadze. Bardzo pragnął przenieść się do Bundesligi, co byłoby kolejnym krokiem w jego karierze – powiedział dyrektor sportowy Peter Christiansen.

– Myślę, że ludzie zawsze rozumieli, jak bardzo cenię bycie w bramce FC Kopenhagi. To klub, który bardzo mi odpowiada i myślę, że wiele osób myśli podobnie. Dlatego też pozostawienie po sobie śladu tutaj wiele dla mnie znaczy. Nikt więc nie powinien mieć wątpliwości, że w tym sezonie wygram wszystko i dopiero wtedy skupię się na Wolfsburgu. Teraz wszystko kręci się wokół zdobycia mistrzostwa, pucharu i wyjścia z grupy w Lidze Mistrzów. Czuję się świetnie tu gdzie jestem, więc to rozwiązanie jest dla mnie optymalne – dodał z kolei Kamil Grabara.

Zobacz również: Kolejny były piłkarz Atalanty uderzył w trenera rywala Rakowa

Komentarze