FC Barcelona wraca do tematu obrońcy. Xavi pragnie transferu

FC Barcelona nieustannie planuje latem pozyskać nowego prawego obrońcę. Wraca temat transferu Juana Foytha, na który naciska w szczególności Xavi Hernandez. Villarreal otworzył się na negocjacje.

Juan Foyth
fot. PressFocus Na zdjęciu: Juan Foyth
  • FC Barcelona poszukuje nowego prawego obrońcy
  • Xavi Hernandez chce, aby do jego zespołu dołączył Juan Foyth
  • Villarreal jest otwarty na sprzedaż swojego zawodnika

Zmiana nastawienia, Duma Katalonii dopnie swego?

Latem FC Barcelona chciałaby zrealizować kilka celów transferowych. Wciąż głośno mówi się o potencjalnym powrocie Leo Messiego, choć za większy priorytet uznaje się wzmocnienie innych pozycji. Media przekonują, że ofertę Dumy Katalonii zaakceptował już Ilkay Gundogan, którego kontrakt z Manchesterem City wygasa po sezonie.

Blaugrana od dawna poszukuje także nowego prawego obrońcy. W obecnej kampanii z przymusu grają tam najczęściej Ronald Araujo lub Jules Kounde. Obaj są natomiast nominalnymi środkowymi defensorami i docelowo na tej pozycji pragną występować.

Celem transferowym od pewnego czasu pozostaje Juan Foyth. Do tej pory wydawało się, że FC Barcelona nie jest w stanie sprostać żądaniom Villarrealu, który niespecjalnie chce pozbywać się swojego zawodnika.

Teraz w sprawie miał nastąpić przełom. Żółta Łódź Podwodna jest otwarta na negocjacje i sprzedaż Argentyńczyka. Wcześniej oczekiwano za niego 42 milionów euro.

Zobacz również: Bayern i Borussia walczą o tego samego zawodnika. Duże pieniądze w grze

Komentarze