FC Barcelona krok od pozyskania piłkarza Chelsea

Marcos Alonso
PressFocus Na zdjęciu: Marcos Alonso

FC Barcelona jest coraz bliżej finalizacji transferu Marcosa Alonso. Według informacji hiszpańskich mediów transakcja między katalońskim klubem i Chelsea powinna zostać sfinalizowana w nadchodzącym tygodniu.

  • Ostatnie tygodnie są bardzo intensywne w biurach Barcelony, gdzie trwają prace nad zbudowaniem zespołu na przyszły sezon
  • Według hiszpańskich mediów FC Barcelona jest bliska finalizacji transferu Marcosa Alonso
  • Piłkarz ustalił już warunki indywidualnego kontraktu, a do podpisania umowy między klubami powinna dojść w ciągu kilku najbliższych dni

Marcos Alonso za kilka dni w Barcelonie

Marcos Alonso jest zawodnikiem, który od dłuższego czasu był łączony z przenosinami na Camp Nou. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to w nadchodzących dniach. Barcelona i Chelsea są blisko osiągnięcia porozumienia w sprawie warunków transferu, a “zielone światło” na odejście Hiszpana z klubu dał menedżer Thomas Tuchel.

Jak informuje Sport, w nadchodzącym tygodniu dojdzie do spotkania przedstawicieli obu klubów, podczas którego powinna zostać podpisana umowa transferowa. Według hiszpańskiego dziennika kwota transferu opiewać będzie na mniej niż 10 milionów euro.

Sam Alonso już wcześniej ustalił z Barceloną warunki trzyletniego kontraktu, a w ostatnim czasie czekał jedynie na porozumienie między klubami. Rozmowy w tej sprawie opóźniły się ze względu na zmiany właścicielskie w londyńskim klubie.

Znacznie bardziej skomplikowana jest sprawa transferu Cesara Azpiliceuty, którego Xavi Hernandez również chętnie widziałby w swoim zespole. Chelsea chce jednak za wszelką cenę zatrzymać Hiszpana w drużynie i stawia zaporowe warunki. 

Zobacz także: FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie transferu Lewandowskiego

Komentarze