FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie transferu Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Negocjacje FC Barcelony z Bayernem Monachium odnośnie transferu Roberta Lewandowskiego jak na razie nie posunęły się do przodu. Katalończycy wydają się już być lekko zniechęceni, a jak przekazali dziennikarze Bilda, nie zamierzają w najbliższym czasie składać kolejnej oferty za Polaka.

  • Bayern Monachium nie zaakceptował ostatniej oferty Barcy wynoszącej 40 milionów euro i 5 milionów w bonusach
  • Bawarczycy oczekują kwoty zbliżonej do 60 milionów euro za swojego napastnika
  • Tak dużo nie chce płacić Barca, która nie planuje w najbliższym czasie podnosić swojej oferty

Bayern pazerny, Barca rozsądna

W ostatnich tygodniach FC Barcelona złożyła już trzy oferty transferowe za Roberta Lewandowskiego. Wszystkie zostały przez Bayern Monachium odrzucone. Bawarczycy nie chcą rozstawać się ze swoją gwiazdą, a jeśli już to planują zarobić na transakcji przynajmniej 60 milionów euro. Na tak duży wydatek nie stać znajdującej się w kiepskiej sytuacji finansowej Barcy.

Ostatnia oferta Dumy Katalonii opiewała na 40 milionów euro kwoty stałej i 5 milionów euro w bonusach. To duża kwota, biorąc pod uwagę, że napastnik w sierpniu skończy 34 lata. Mimo to mistrzowie Niemiec jej nie zaakceptowali. Według dziennika Bild, Barca nie zamierza już poprawiać swojej oferty i czeka teraz na inicjatywę ze strony napastnika. 

Blaugrana oczekuje, że Polak zacznie mocniej naciskać na władze klubu, a nawet zbojkotuje zgrupowanie przedsezonowe, które zaplanowane zostało na 12 lipca. Fabrizio Romano podkreślił ostatnio, że nie ma wątpliwości co do tego, że Robert Lewandowski latem zostanie piłkarzem FC Barcelony. Jego zdaniem hiszpański klub musi jednak podnieść jeszcze swoją ofertę.

Sprawdź też: Media: Lewandowski odrzucił jeden z możliwych scenariuszy

Komentarze