Eriksen dogadał się z nowym klubem! Sensacyjny transfer

Christian Eriksen
PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Christian Eriksen osiągnął ustne porozumienie w sprawie indywidualnego kontraktu z Manchesterem United, informuje brytyjski The Athletic. Duńczyk potwierdził, że chce grać dla klubu Old Trafford i jest gotów zaakceptować ich propozycję trzyletniej umowy.

  • The Athletic informuje, że Eriksen porozumiał się z Manchesterem United
  • Duńczyk podpisze trzyletnią umowę
  • Wkrótce zawodnik podpisze nowy kontrakt

Christian Eriksen dołączy do Manchesteru United

Wkrótce Eriksen oficjalnie dołączy do Manchesteru United. Proces przygotowania wszystkich niezbędnych dokumentów już się rozpoczął. Po zakończeniu tego etapu, 30-letni rozgrywający będzie musiał przejść badania medyczne. Jest to normalna procedura dla wszystkich zawodników zmieniających klub i zazwyczaj nie wynikają z tego żadne problemy, ale biorąc pod uwagę historię Eriksena, jest to znacząca przeszkoda, którą musi pokonać.

Historię reprezentanta Danii każdy zna. Piłkarz upadł na boisku podczas Euro 2020 po zatrzymaniu akcji serca. Eriksen nie mógł wznowić kariery w jego ówczesnym klubie Interze Mediolan. Włoski klub zgodził się zakończyć umowę, zanim przeszedł do Brentford. Dołączył do klubu na drugą połowę ubiegłego sezonu i grał 11 razy w Premier League, strzelając jednego gola.

Eriksen wcześniej reprezentował Tottenham Hotspur w latach 2013-2020. Zagrał 226 razy w Premier League i strzelił 51 bramek dla drużyny z północnego Londynu. Karierę seniorską rozpoczął w Ajaksie Amsterdam.

Po co Manchesterowi United Christian Eriksen? – Podczas gdy Bruno Fernandes jest niekonwencjonalnym rozgrywającym z profilem podań o wysokim ryzyku i korzyściach z tego płynących, Eriksen jest spokojniejszym, kreatywnym graczem, który potrafi generować okazje do zdobywania bramek dla kolegów z drużyny, ale wciąż ceni posiadanie piłki – twierdzi Carl Anka na łamach The Atheltic.

– Gdyby został graczem United, Eriksen mógłby operować z lewej strony systemu 4-2-3-1 – jednej z preferowanych formacji Erika ten Haga – z Fernandesem jako numerem 10. Obecność dwóch rozgrywających w drużynie w tym samym czasie może teoretycznie pozwolić United na dłuższe utrzymywanie presji w ofensywie – dodaje.

Zobacz również: Manchester City potwierdza wyczekiwany transfer

Komentarze