Dwaj włoscy giganci zainteresowani wychowankiem Barcelony

Riqui Puig
Riqui Puig PressFocus

Mundo Deportivo donosi, że zarówno nowi, jak i ustępujący mistrzowie Włoch – drużyny Interu oraz Juventusu – są zainteresowane Riquim Puigiem. Zawodnik marzy o odniesieniu sukcesu w Barcelonie, ale nie cieszy się zaufaniem Ronalda Koemana.

Riqui Puig zmieni Barcelonę na Włochy?

Riqui Puig dzieli opinię kibicowską, odkąd pojawił się w seniorskiej drużynie Barcelony. Z jednej strony jest utalentowanym wychowankiem, którego odwaga objawia się w dobrej technice i regularnym posyłaniu podań prostopadłych do kolegów. Z drugiej, jednak, wydaje się, że miewa on problemy z wypełnieniem założeń taktycznych. Nie może być przypadku w tym, że Ronald Koeman jest trzecim kolejnym szkoleniowcem Dumy Katalonii, który nie potrafi zaufać 21-latkowi.

Puig powtarza, że chce kontynuować swoją karierę w Barcelonie. Ostatnie wybory holenderskiego trenera mogą sprawić jednak, że pomocnik zdecyduje się na zmianę barw. W hierarchii pomocników wyprzedził go nawet młodszy kolega, Ilaix Moriba. Puig ostatni występ w wyjściowej jedenastce zanotował 13 lutego w meczu z Deportivo Alaves.

Sytuacji pomocnika przyglądają się drużyny Interu oraz Juventusu. Obie chcą wprowadzić do swoich szeregów powiew młodości. Zarówno świeżo koronowany, jak i ustępujący mistrz, znajduje się jednak w delikatnej sytuacji finansowej. Może więc okazać się, że Riqui Puig weźmie udział w wymianie, w wyniku której na Camp Nou trafi Lautaro Martinez, Alessandro Bastoni, Federico Bernardeschi, Adrien Rabiot, Rodrigo Bentancur albo Aaron Ramsey.

W obecnym sezonie Riqui Puig wystąpił w 21 meczach w koszulce Barcelony. Zanotował jedno trafienie w La Lidze.

Komentarze