Tottenham planuje kolejne wypożyczenia zbędnych piłkarzy

Giovani Lo Celso
Pressfocus Na zdjęciu: Giovani Lo Celso

Tottenham postawił latem na przebudowę kadry, czego pokłosiem są transfery m.in. Richarlisona, Bissoumy, czy Clementa Lengleta. Klub pracuje również nad pozbyciem się zawodników, którzy zdaniem Antonio Conte są zbędni. Do takowych zalicza się Bryana Gila, a także Giovanniego Lo Celso. Koguty postarają się wypożyczyć obu piłkarzy.

  • Bryan Gil i Giovani Lo Celso ubiegły sezon spędzili na wypożyczeniach w klubach La Liga
  • Zawodnicy nie figurują w planach Antonio Conte, a klub postara się latem ich wypożyczyć
  • Obaj piłkarze prawdopodobnie znów trafią do La Liga

Gil i Lo Celso zbędni dla Antonio Conte

Zarówno Bryan Gil, jak i Giovani Lo Celso ubiegły sezon spędzili na wypożyczeniach w klubach La Liga. Piłkarze zostali już wówczas skreśleni przez Antonio Conte, jednak z uwagi na liczne problemy, z którymi zmagał się Tottenham, zamiast transferów definitywnych zostali oni jedynie odesłani na wypożyczenia.

Ani Hiszpan, ani Argentyńczyk nie zyskali w tym czasie w oczach Włocha i nie figurują w planach na nowy sezon. Z tego względu Koguty postarają się pozbyć ich jeszcze w trakcie letniego okienka transferowego. Obaj mają oferty od klubów z La Liga. Najnowsze informacje na temat ich przyszłości przekazał Fabrizio Romano. 

Zdaniem dziennikarza, do Tottenhamu wpłynęły dwie oferty wypożyczenia Bryana Gila. Pierwsza pochodziła od Realu Sociedad. Drugą złożyła Valencia, w której to 21-latek spędził rundę wiosenną ubiegłego sezonu. Lo Celso zainteresowany jest Villarreal. Żółta Łódź Podwodna chciałby znów wypożyczyć Argentyńczyka, jednak tym razem w umowie może zostać uwzględniony zapis o obowiązku wykupu 26-latka. 

Zarząd Tottenhamu ma w najbliższych dniach podjąć decyzje dotyczące przyszłości obu zawodników. Mało prawdopodobne jest, by którykolwiek z nich miał zostać w londyńskim klubie. 

Zobacz również: Roma oczekuje od Tottenhamu znacznie wyższej oferty za reprezentanta Włoch

Komentarze