Paris-Saint Germain rezygnuje ze skrzydłowego FC Barcelony

Ousmane Dembele
Pressfocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Wobec ostatnich doniesień medialnych mogliśmy spodziewać się, że przenosiny Ousmane Dembele do Paris-Saint Germain to jedynie kwestia dni. W wtorek Le Parisien poinformował, że transfer skrzydłowego do ekipy mistrza Francji może jednak nie dojść do skutku. Francuza w zespole nie chce nowy dyrektor sportowy PSG – Luis Campos.

  • Dembele wciąż nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z FC Barceloną
  • Do niedawna skrzydłowym interesowało się PSG
  • Wedle doniesień francuskich mediów, Paryżanie zrezygnowali ze starań o niego

Nowy szeryf zawitał do Paris-Saint Germain?

FC Barcelona nie doszła wciąż do porozumienia z Ousmane Dembele w kwestii przedłużenia kontraktu. Agenci zawodnika cały czas domagają się lepszej finansowo oferty, na co nie może pozwolić sobie tonący w długach klub. W tym tygodniu dziennik Le Parisien poinformował, że 25-latkiem zainteresowane jest PSG, a gra w jednej drużynie z Kylianem Mbappe byłaby spełnieniem marzeń skrzydłowego. Także hiszpańscy dziennikarze donosili, że Dembele “na 95% opuści Barcelonę”. 

Jak się okazuje, sprawy przyjęły inny obrót i zgodnie z nowymi doniesieniami Le Parisien Dembele wcale nie znajduje się w planach Paris-Saint Germain. Wszystko za sprawa zmiany na stanowisku dyrektora sportowego, którego to funkcję przejmie Luis Campos. Portugalczyk chce zaprowadzić w klubie swoje porządki i wyklucza transfer zawodnika, który w przeszłości przejawiał oznaki niesubordynacji.

Przyszłość Dembele stoi zatem pod znakiem zapytania. 25-latkiem interesuje się także Bayern Monachium. Wobec braku porozumienia z Barcą skrzydłowy może latem trafić właśnie do Bawarczyków. W tym sezonie zawodnik wystąpił w 32 spotkaniach. Zanotował w nich dwie bramki i 13 asyst.

Czytaj dalej: Zaskakujący kierunek dla Di Marii. Został zaoferowany hiszpańskiemu gigantowi

Komentarze