De Ligt w środę na testach medycznych w Juve

Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Wciąż nie dobiegła końca saga transferowa z udziałem Matthijsa De Ligta. Według doniesień Sky Sport Italia holenderski obrońca w środę ma się pojawić w stolicy Piemontu, aby przejść testy medyczne przed transferem z AFC Ajaxu do Juventusu FC.

Czytaj dalej…

Najnowsze doniesienia ws. przyszłości 19-latka są takie, że Juve ma zapłacić za niego 65 milionów euro oraz 10 milionów euro w formie dodatkowych bonusów.

Warto zaznaczyć, że dyrektor sportowy mistrzów Holandii zdążył już ogłosić, że negocjacje są bliskie finalizacji. Przypomnijmy natomiast, że zawodnik, który za miesiąc skończy 20 lat, uzgodnił już warunki indywidualnej umowy z mistrzami Włoch, dzięki czemu rocznie zarobi 8-9 milionów euro rocznie. Wraz z dodatkowymi premiami De Ligt może rocznie zarobić nawet 12 milionów euro.

Tymczasem media we Włoszech spekulują, że De Ligt w szeregach Starej Damy będzie grał z numerem “4” na koszulce. W umowie piłkarza ma być też zawarta klauzula odstępnego, wynosząca 150 milionów euro, która ma rosnąć roku na rok.

Przypomnijmy, że De Ligt ma na swoim koncie 15 występów w reprezentacji Holandii. Z kolei w szeregach Ajaxu zaliczył już 117 spotkań, w których zdobył 13 bramek.


Komentarze