De Jong uparty i może postawić na swoim, big deal blisko upadku

Frenkie de Jong
fot. PressFocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Frenkie de Jong według medialnych doniesień był blisko przeprowadzki z FC Barcelony do Man Utd. Najnowsze wieści dotyczące Holendra sugerują, że transakcja z jego udziałem jest blisko upadku.

  • Frenkie de Jong to jeden z głównych celów Man Utd na trwające okno transferowe
  • Holender jednak nie ma zamiaru rozstawać się z Barcą
  • Nowe informacje na temat 25-letniego pomocnika przekazał Fabrizio Romano

Rozmowy na linii Barcelona – Man Utd zawieszone

Frenkie de Jong trafił do FC Barcelony w 2019 roku z Ajaxu. Suma transakcji z udziałem zawodnika wyniosła 86 milionów euro. Ostatnio natomiast rozwija się telenowela transferowa z udziałem reprezentanta Holandii.

25-latek miał trafić z Barcy do Man Utd. Władze klubu z Camp Nou wydają się zdecydowane na to, aby transfer z udziałem piłkarza doszedł do skutku. Kłopot w tym, że niechętnie do zmiany pracodawcy podchodzi de Jong.

Pełnomocnicy piłkarza według informacji dziennikarza Fabrizio Romano poinformowali kierownictwo katalońskiego klubu, że Holender nie chce zmieniać zespołu. Jednocześnie negocjacje w sprawie transferu de Jonga zostały zawieszone.

Wcześniej natomiast pojawiły się informacje, że Barcelona zgodziła się sprzedać reprezentanta Holandii do Manchesteru United za 85 milionów euro. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest z kolei na 60 milionów euro.

De Jong ma za soba sezon, w którym rozegrał 45 meczów. Zanotował w nich cztery trafienia i pięć asyst.

Czytaj więcej: Dyrektorzy Man Utd polecieli do Barcelony przełamać impas ws. transferu de Jonga

Komentarze