Cztery opcje Alby. Man Utd faworytem

Kataloński Sport informuje, że Jordi Alba będzie miał cztery opcje transferu po zakończeniu sezonu. Defensor może trafić do Manchesteru United, ale w grze jest również Inter Mediolan oraz kluby z Arabii Saudyjskiej.

Jordi Alba
IMAGO / Felipe Mondino Na zdjęciu: Jordi Alba
  • Alba po sezonie odejdzie z FC Barcelony
  • Obie strony osiągnęły porozumienie, by rozwiązać kontrakt
  • Manchester United, Inter i Atletico powalczą o podpis defensora

Alba latem poszuka nowego klubu

Jordi Alba miał jeszcze rok ważnego kontraktu z FC Barceloną, jednak według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano obie strony osiągnęły porozumienie w sprawie rozwiązania umowy i Hiszpan odejdzie z klubu po jedenastu latach gry na Camp Nou. Później te doniesienia potwierdził również kataloński klub.

Defensor jeszcze nie zdecydował w sprawie swojej przyszłości, ale media już rozpisują się nad tym, jak może potoczyć się jego dalsza kariera. Według Sportu, Jordi Alba będzie miał cztery opcje.

Przede wszystkim zabiegać o niego ma Manchester United, który wciąż buduje skład pod wodzą Erika ten Haga. Czerwone Diabły są ponoć faworytami w walce o podpis Alby.

Kolejne możliwości to transfer do Interu Mediolan lub Atletico Madryt. Oba kluby będą bacznie przyglądać się sytuacji Alby w kolejnych dniach. Obrońca z pewnością otrzyma też ofertę kontraktu od któregoś z klubów saudyjskich. Tamtejsze zespoły chcąc podnieść prestiż rozgrywek próbują ściągać największe gwiazdy światowego futbolu.

Zobacz również: Kolejny obrońca opuści FC Barcelonę? Inter wkracza do akcji

Komentarze