Giganci Premier League zainteresowani obrońcą Brighton

Marc Cucurella
Pressfocus Na zdjęciu: Marc Cucurella

Marc Cucurella ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Brighton, czym wzbudził zainteresowanie wielu topowych angielskich zespołów. Zainteresowane pozyskaniem Hiszpana są Tottenham, Manchester City i Chelsea Londyn. Niewykluczone, że boczny obrońca latem zmieni pracodawcę.

  • Marc Cucurella nadzwyczaj dobrze odnalazł się w Premier League
  • Hiszpan był jedną z ważniejszych postaci Brighton w poprzednim sezonie
  • Zainteresowane jego pozyskaniem są: Tottenham, Chelsea i Manchester City

Cucurella robi na Wyspach błyskawiczną karierę

Odejście z Getafe do Brighton było dość nieoczekiwanym ruchem ze strony Marca Cucurelli. Hiszpan dość szybko zadomowił się jednak w angielskiej drużynie i niemal od początku zaczął pokazywać pełnię swojego potencjału. W barwach Mew rozegrał aż 37 meczów i zanotował w nich dwie asysty. Nie grał jednak tak ofensywnie, jak przyzwyczaił nas do tego w Getafe. 

Portal Goal.com informuje, że zainteresowane pozyskaniem Hiszpana są trzy kluby z wielkiej szóstki Premier League. Wcześniej już mówiono o tym, że zainteresowany jego osobą jest Manchester City. Pep Guardiola dostrzegł w Cucurelli wielki talent i poprosił zarząd o wysondowanie możliwości jego sprowadzenia. Do Obywateli dołączyły Chelsea Londyn i Tottenham. The Blues prawdopodobnie latem opuści Marcos Alonso, a klub zostanie wówczas jedynie z jednym nominalnym lewym obrońcą – Benem Chillwellem

Lewa strona defensywy jest również słabo obsadzona w Tottenhamie. Pozycję tę zajmuje jedynie Ben Davies, który w zeszłym sezonie spisywał się mocno w kratkę. Zdaniem angielskich mediów transfer Cucurelli mógłby wynieść nawet 56 milionów euro, biorąc pod uwagę jego wiek, długość umowy z Brighton i wartość rynkową według portalu Transfermarkt.

Zobacz też: Chelsea wraca po czołowego obrońcę La Ligi

Komentarze