Ci zawodnicy mogą opuścić Juve po sezonie. Lista coraz dłuższa

Juventus FC
PressFocus Na zdjęciu: Juventus FC

W związku z toczącym się śledztwem prokuratury przeciwko Juventusowi i realnym zagrożeniem braku gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie lista zawodników, którzy latem mogą pożegnać się ze Starą Damą robi się coraz dłuższa.

  • Wielu zawodników po sezonie może opuścić Juventus
  • Wszystko zależeć będzie od występów Starej Damy w europejskich pucharach
  • Z klubem może pożegnać się blisko dziesięciu zawodników

Juventus zostanie totalnie przemeblowany

Przede wszystkim z Juventusem pożegnać mają się Juan Cuadrado oraz Alex Sandro. W ich przypadku chodzi nie tyle, co o problemy Starej Damy, ale o wygasające wraz z końcem sezonu kontrakty. Prasa od dłuższego czasu informuje, że klub nie planuje przedłużać umów z tymi zawodnikami.

Z Turynu odejdzie też Leandro Paredes. Argentyńczyk wypożyczony do Juventusu z Paris Saint-Germain na pewno nie zostanie wykupiony. Stara Dama planuje postawić na rozwój młodych graczy, co także jest rozwiązaniem tańszym.

Juventus wciąż walczy o przedłużenie kontraktu z Adrienem Rabiotem. Dziennikarze uważają jednak, że w przypadku braku gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie będzie to niemożliwe z dwóch powodów. Po pierwsze Stara Dama nie będzie mogła pozwolić sobie na zaoferowanie Francuzowi odpowiedniego wynagrodzenia, a ponadto sam zawodnik nie zostanie w klubie, który nie będzie grał w Lidze Mistrzów. Mówi się, że identycznie sprawa wygląda z Angelem Di Marią.

“Narażałem własne zdrowie. To miało swoje konsekwencje”
Konrad Gołoś

Kiedyś piłkarz między innymi Wisły Kraków i były reprezentant kraju, teraz agent piłkarski, który w rozmowie z Goal.pl zdradza jak dużą presję sam na sobie wywierał i ile go to kosztowało. Konrad Gołoś mówi także o kłamstwie i układach w piłce nożnej, o tym jak wygląda świat agentów piłkarskich od środka, i o tym kto

Czytaj dalej…

Dużo mówi się także o odejściu Dusana Vlahovicia, którym zainteresowani są giganci Premier League. Serb chce występować w Lidze Mistrzów, z kolei dla Starej Damy będzie to doskonała okazja, aby podreperować klubowy budżet. Według najnowszych doniesień pod znakiem zapytania stoi też przyszłość Federico Chiesy, któremu bacznie przygląda się między innymi Arsenal.

Nieco sprzeczne informacje płyną z Włoch w odniesieniu do Paula Pogby. Według La Gazzetty dello Sport Francuz prawdopodobnie zostanie w Turynie, z kolei TuttoJuve twierdzi już, że w przypadku braku awansu do europejskich pucharów pomocnik zdecyduje się na odejście z klubu. Możliwym kierunkiem pozostaje oczywiście Paris Saint-Germain.

Zobacz również: Kolonia się rozrasta. Następny Polak zagra w Spezii

Komentarze