Napastnik Bayernu Monachium na celowniku Saudyjczyków

Pozycja Erica Maxima Choupo-Motinga w Bayernie Monachium znacznie osłabła, odkąd trafił tam Harry Kane. Kontrakt reprezentanta Kamerunu z Die Roten wygasa wraz z końcem sezonu i Sky Sports przekonuje, że najprawdopodobniejszy w przypadku napastnika wydaje się transfer do jednego z klubów Arabii Saudyjskiej.

Harry Kane i Choupo-Moting
Obserwuj nas w
IMAGO / Jan Huebner Na zdjęciu: Harry Kane i Choupo-Moting
  • Eric Maxim Choupo-Moting wrócił do roli rezerwowego, odkąd do Bayernu Monachium trafił Harry Kane
  • Reprezentant Kamerunu jest związany z rekordowymi mistrzami Niemiec tylko do końca sezonu
  • Według doniesień z Anglii i Niemiec, napastnik najprawdopodobniej po sezonie przeniesie się do Arabii Saudyjskiej

Choupo-Moting szykuje się do zakończenia przygody z Bayernem Monachium

Eric Maxim Choupo-Moting swój szczytowy moment kariery w Bayernie Monachium – przynajmniej pod względem dorobku indywidualnego – przeżył w poprzednim sezonie. To wtedy reprezentant Kamerunu musiał wejść w buty Roberta Lewandowskiego. Kapitan Biało-czerwonych postanowił bowiem po wielu latach opuścić Allianz Arenę i spróbować swoich sił w FC Barcelonie. Klub nie sprowadził w jego miejsce żadnej “dziewiątki”, a w tej roli dobrze wypadł Choupo-Moting. Doświadczony snajper ustrzelił 17 bramek i zapracował na dodatkowy rok kontraktu w stolicy Bawarii.

POLECAMY TAKŻE

Sytuację do dawnego stanu przywróciło jednak sprowadzenie Harry’ego Kane’a. Anglik po transferze prezentuje zjawiskową formę, co musiało sprawić, że 34-latek wrócił na ławkę rezerwowych. Thomas Tuchel wciąż z niego korzysta, ale jedynie w roli jokera.

Umowa Kameruńczyka wygasa wraz z końcem tego sezonu. Jak przekonują dziennikarze Sky Sports, piłkarz nie rozważa nawet opuszczenia Bayernu zimą. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie może liczyć na nowy kontrakt. Na ten moment najprawdopodobniejsze wydaje się, że przeniesie się do jednego z klubów Arabii Saudyjskiej. Tam wzbudza bowiem spore zainteresowanie.

Choupo-Moting wystąpił w tym sezonie w 16 meczach Bawarczyków. Strzelił w nich trzy bramki.

Zobacz też: Coraz gorsze wieści w sprawie ter Stegena.

Komentarze