Coraz gorsze wieści w sprawie ter Stegena

Marc-Andre ter Stegen od listopadowej przerwy reprezentacyjnej cierpi na kontuzję pleców. Według ostatnich doniesień hiszpańskich mediów, niemal pewne jest, że Niemiec przejdzie operację. Jeśli do tego dojdzie, będzie pauzował przez minimum dwa miesiące.

Marc-Andre ter Stegen
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen
  • Marc-Andre ter Stegen nabawił się kontuzji pleców podczas niedawnego zgrupowania reprezentacji Niemiec
  • Uraz w pierwszej chwili wydawał się mało groźny, ale okazał się poważny. Według ostatnich doniesień, niemal pewne jest, że bramkarz przejdzie operację
  • Jeśli do niej dojdzie, 31-latek może pauzować nawet przez trzy miesiące

Ter Stegen dołączy do nieobecnych w FC Barcelonie na dłużej? To już niemal pewne

Marc-Andre ter Stegen znajduje się w szczytowym momencie swojej kariery. W poprzednim sezonie prezentował zjawiskową formę, prowadząc FC Barcelonę do wymarzonego mistrzostwa kraju. Po drodze pobił multum rekordów La Ligi, również tych dotyczących zachowania czystych kont. W tej kampanii liczby defensywne drużyny prezentują się już słabiej, ale sam ter Stegen utrzymywał wysoką dyspozycję. Niestety, wicekapitan drużyny wrócił z listopadowego zgrupowania reprezentacji Niemiec z kontuzją pleców.

POLECAMY TAKŻE

Ta pozornie wydawała się problemem błahym. 31-latek miał pauzować tylko w meczu z Rayo Vallecano (1:1), po czym wrócić do gry. Tak się jednak nie stało. Inaki Pena zastępował (udanie, dodajmy) starszego kolegę też w ważnych starciach z FC Porto (2:1) i Atletico Madryt (1:0). Wydaje się, że 24-latek będzie musiał przyzwyczaić się do nowej roli. Hiszpańskie media są bowiem już niemal przekonane, że ter Stegen będzie musiał przejść operację. Dziennikarz Sportu twierdzi wręcz, że o ile klub nie wpadnie na “cudowne rozwiązanie”, Niemiec zgodzi się na interwencję chirurgiczną. W takim przypadku golkiper pauzowałby przez 2-3 miesiące i wróciłby do gry w okolicy lutego. Niebawem powinniśmy poznać ostateczną decyzję, bo jeżeli ma dojść do operacji, Blaugrana chce, by odbyła się ona jak najszybciej.

Ter Stegen rozegrał w tym sezonie 17 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W ośmiu z nich zachował czyste konta.

Zobacz też: Arsenal chce zimą gwiazdę i jest gotowy na poświęcenie wychowanka.

Komentarze