Chelsea przygotowuje ogromne zmiany w defensywie. Ma również priorytet transferowy

Chelsea przygotowuje prawdziwą rewolucję w defensywie. Odejść może wielu graczy, na czele z Thiago Silvą. The Blues od dawna zabiegają także o konkretnego piłkarza.

Thiago Silva
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Thiago Silva
  • Chelsea zamierza latem rozstać się z Thiago Silvą i Trevohem Chalobahem
  • The Blues przygotowują się do rewolucji w defensywie
  • Następcą Silvy w Londynie miałby zostać Ousmane Diomande

Chelsea sprowadzi utalentowanego obrońcę Sportingu?

Chelsea w tym sezonie radzi sobie rozczarowująco. Największym problemem ekipy Mauricio Pochettino jest fatalna gra w defensywie. Jej kibice są przyzwyczajeni, że w praktycznie każdym meczu traci przynajmniej jedną bramkę. Latem władze klubu chcą odmienić tę sytuację.

POLECAMY TAKŻE

Szykują bowiem w formacji obronnej prawdziwą kadrową rewolucję. Propozycji przedłużenia wygasającej umowy nie otrzymał Thiago Silva, który na pewno pożegna się ze Stamford Bridge. Chelsea chce także wypchnąć Trevoha Chalobaha, będącego obiektem zainteresowań drużyn z Premier League i Serie A. Niewykluczone, że również inni defensorzy zmienią swoich pracodawców.

Chelsea wytypowała ponadto następcę Silvy. Na szczycie listy życzeń znajduje się Ousmane Diomande. The Blues śledzą poczynania obrońcy Sportingu od dawna i przygotowują ofertę, która zadowoli Portugalczyków. Kontrakt 20-latka obowiązuje do połowy 2027 roku, więc trzeba będzie za niego zapłacić dość sporą kwotę.

Komentarze