Pojawiła się nowa opcja transferowa dla golkipera FC Barcelony

Neto
Pressfocus Na zdjęciu: Neto

Wyjaśnia się przyszłość jednego ze skreślonych przez FC Barcelonę piłkarzy. Zgodnie z informacjami dziennikarzy Relevo, Neto jest bliski przenosin do Bournemouth. Wcześniej mówiło się o potencjalnych kierunkach w postaci Celty Vigo i Napoli, ale oba tematy upadły.

  • Neto nie liczy się w planach Xaviego a klub chciałby go latem sprzedać
  • Wcześniej zainteresowanie bramkarzem wykazywały Celta Vigo i Napoli, ale oba kierunki nie są już realne
  • Zgodnie z najnowszymi informacjami Brazylijczyk jest bliski przenosin do Bournemouth

W Bournemouth Neto mógłby znów być pierwszoplanową postacią

Już podczas zakończenia ubiegłego sezonu mówiło się, że FC Barcelona postara się latem sprzedać Neto. Bramkarz sprowadzony jako zastępca Marca-Andre Ter Stegena wystąpił zaledwie w czterech spotkaniach i w żadnym z nich nie udało mu się zachować czystego konta. Brazylijczyk nie prezentował się zbyt pewnie i często popełniał niewymuszone błędy.

Xavi postanowił nie zabierać 33-latka na przedsezonowe tournee do Stanów Zjednoczonych. Dał tym samym jednoznaczny sygnał, że golkiper powinien szukać sobie nowej drużyny. Jeszcze kilka tygodni temu najbardziej prawdopodobnymi kierunkami dla Neto były Celta Vigo i Napoli. Przenosinami do zespołu z Galicji 33-latek nie był zainteresowany, a klub z Neapolu postanowił postarać się o angaż Kepy Arrizabalagi. 

Dziennikarze Relevo przekazali, że obecnie Brazylijczykowi jest najbliżej do przenosin do Premier League. Zgodnie z ich informacjami, Duma Katalonii negocjuje jego transfer z Bournemouth. Beniaminek ligi angielskiej ma w kadrze tylko dwóch młodych bramkarzy, dlatego chciałby postarać się o angaż pewnego i doświadczonego golkipera, za jakiego postrzega Neto.

Komentarze