Bayern z ogromną ofertą za nastolatka ze Stade Rennais

Piłkarze drużyny Stade Rennais
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze drużyny Stade Rennais

Bayern Monachium skupia się obecnie na pozyskaniu Mathysa Tela ze Stade Rennais. Bawarczycy złożyli już dwie oferty za 17-latka, które zostały odrzucone. Dziennik L’Equipe przekazał w niedzielę, że mistrzowie Niemiec przygotowali trzecią ofertę za utalentowanego napastnika.

  • Mathys Tel stawia dopiero pierwsze kroki w dorosłym futbolu w barwach Stade Rennais
  • Francuz przykuł uwagę skautów Bayernu Monachium, którzy dostrzegli w nim ogromny potencjał
  • Władze mistrzów Niemiec złożyły Rennes już dwie oferty za napastnika, które zostały odrzucone

Bayern gotowy przepłacić za 17-latka?

Mathys Tel rozegrał w ubiegłym sezonie Ligue 1 zaledwie siedem meczów, ale zdaniem skautów Bayernu Monachium ma ogromny potencjał i może w przyszłości zostać klasowym napastnikiem. Z tego względu włodarze Bawarczyków od ponad tygodnia starają się o jego transfer. Stade Rennais zdaje sobie sprawę z potencjału 17-latka, dlatego odrzucił już dwie oferty od ekipy Die Roten.

Według mediów, poprzednia oferta Bayernu opiewała na 22 miliony euro. Taka kwota nie przekonała Rennes do sprzedaży Thela. Zdaniem dziennikarzy L’Equipe, władze Bawarczyków gotowe są podnieść warunki finansowe swojej propozycji do poziomu 25 milionów euro. Do tej pory ekipa z Monachium znana była z prowadzenia dość oszczędnej polityki transferowej, dlatego informacje o tak wysokiej ofercie za 17-letniego zawodnika wzbudzają w Niemczech niemałą sensację. 

Mathys Tel najlepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika, co udowadniał w młodzieżowych sekcjach reprezentacji Francji. Dla kadry U-17 w 15 meczach zanotował aż 10 trafień. W dużym stopniu dzięki jego postawie Trójkolorowym udało się w 2022 roku wygrać Euro U-17. Francuz przez portal Transfermarkt wyceniany jest obecnie na 2 miliony euro.

Zobacz również: Sky Sport: teraz Bayern ma pieniądze na De Ligta

Komentarze