Barcelona nadal marzy o Neymarze. Rozmowy rozpoczęte

Neymar
Neymar PressFocus

Neymar odszedł z Barcelony w 2017 roku i od tamtej pory niemal nieustannie jest łączony z powrotem na Camp Nou. Teraz władze katalońskiego klubu podjęli kolejną próbę sprowadzenia Brazylijczyka z powrotem do katalońskiego zespołu. Jak informuje RAC1 Barcelona kontaktowała się już w tej sprawie zarówno z samym piłkarzem, jak i z władzami Paris Saint-Germain.

Neymar w zespole Barcelony występował w latach 2013-2017, stając się w jej barwach jednym z najlepszych zawodników na świecie. Cztery lata temu zdecydował się jednak na opuszczenie Camp Nou i przenosiny do Paris Saint-Germain, które wyłożyło wówczas za niego 222 miliony euro. Nie ma jednak wątpliwości, że w stolicy Katalonii tęsknią za Brazylijczykiem, który z powrotem do Hiszpanii łączony jest praktycznie każdego roku.

Jak informuje RAC1, sprowadzenie Neymara do zespołu jest celem numer 1 nowych władz Barcelony z prezydentem Joanem Laportą na czele. Powody są trzy: jakość zawodnika, zwiększenie szans na zatrzymanie Lionela Messiego oraz dochód, jaki wygenerowałby jego powrót.

Kontakty nawiązane

Według hiszpańskich mediów przedstawiciele Barcelony kontaktowała się już w tej sprawie z zawodnikiem. Do pierwszych rozmów doszło również między władzami obu klubów. Od rozmów do finalizacji transferu pozostaje jednak daleka droga.

Paris Saint-Germain nie ukrywa, że chce zatrzymać Neymara w zespole na dłużej. Obie strony od dłuższego czasu prowadziły negocjacje w sprawie przedłużenia wygasającego latem 2022 roku kontraktu. Według medialnych doniesień porozumienie w tej sprawie jest blisko osiągniecia.

Komentarze