Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Barca jeszcze raz spróbuje pozyskać De Ligta?

Według najnowszych doniesień mediów fakt, że Juventus FC nie śpieszy się w sprawie finalizacji transakcji związanej z przeprowadzką Matthijsa De Ligta z AFC Ajaxu do klubu z Piemontu może sprawić, że jeszcze raz swoich sił w sprawie pozyskania zawodnika ma zamiar spróbować FC Barcelona. Przypomnijmy, że Holender już jakiś czas temu ustalił warunki indywidualnej umowy z Juve.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że przedstawiciele Starej Damy złożyli już oficjalną ofertę sternikom ekipy z Holandii, która wygląda tak, że Juventus jest gotowy zapłacić za zawodnika 55 milionów euro w formie głównej sumy transakcji, z kolei 10 milionów euro miałoby rozliczone w formie bonusów.

Tymczasem atrakcyjniejsze propozycje są gotowi złożyć przedstawiciele Paris Saint-Germain, czy Barcy, wykładając 70 milionów euro za De Ligta. Warto jednak odnotować, że władze amsterdamskiej drużyny oczekują za swojego zawodnika 75 milionów euro.

Wygląda zatem na to, że cały czas los Holendra jest nieznany. Odnotujmy, że zawodnik ma umowę ważną z Ajaxem do końca czerwca 2021 roku. W każdym razie za transferem reprezentanta Holandii do Włoch może przemawiać fakt, że sponsorem technicznym turyńskiego klubu jest niemiecka firma Adidas, która ma również umowę z De Ligtem.


Komentarze