Atrakcyjna klauzula w kontrakcie gwiazdora FC Barcelony. Zainteresowanie ze strony potentatów

Paris Saint-Germain i angielscy giganci bacznie śledzą sytuację kontraktową Ousmane'a Dembele. Umowa Francuza z Barceloną kończy się 30 czerwca 2024 roku, a jego klauzula odstępnego wynosi 50 mln euro, co wzbudza zainteresowanie m.in. PSG.

Ousmane Dembele
PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele
  • Niepewna jest przyszłość Ousmane’a Dembele
  • FC Barcelona chciałaby przedłużyć kontrakt Francuza
  • 25-latka spróbują skusić europejskie potęgi

PSG chce pozyskać Dembele, okazja rynkowa

Jak dowiedział się kataloński dziennik “SPORT”, w kontrakcie Ousmane’a Dembele z FC Barceloną jest zapisana klauzula odejścia w wysokości 50 milionów euro. Taka kwota nie robi wrażenia na Paris Saint-Germain oraz klubach z Wysp Brytyjskich, które wyrażają zainteresowanie skrzydłowym.

Duma Katalonii z tego powodu chce jak najszybciej przedłużyć wygasającą 30 czerwca 2024 roku umowę z Francuzem i zwiększyć jego klauzulę wykupu. PSG czy Chelsea podczas najbliższego letniego okienka postarają się przekonać 25-latka do zmiany otoczenia proponując mu wyższą pensję.

35-krotny reprezentant Trójkolorowych, który obecnie pauzuje z powodu kontuzji, w aktualnym sezonie jest jednym z kluczowych piłkarzy w zespole prowadzonym przez Xaviego Hernandeza.

Ousmane Dembele w 28 spotkaniach trwających rozgrywek strzelił 8 bramek i zaliczył 7 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia byłego zawodnika Borussii Dortmund na 60 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Havertz szczerze o wynikach Chelsea: odbiło się to na życiu prywatnym
Kai Havertz

Chelsea odzyskuje formę Chelsea była w lekkim kryzysie wygrywając tylko jedno z 11 spotkań. Fani zaczęli zwracać się przeciwko Potterowi, a 47-latek otrzymał nawet groźby pod swoim adresem. Również Havertz zanotował fatalny okres zdobywając tylko jedną bramkę w dwunastu meczach. – Piłka nożna to nasze życie. Jeśli przegrasz mecz, oczywiście, że nie jest ci łatwo

Czytaj dalej…

Komentarze