Aston Villa zawalczy o Coutinho na stałe

Philippe Coutinho
Pressfocus Na zdjęciu: Philippe Coutinho

Philippe Coutinho odzyskał blask po wypożyczeniu do Aston Villa. Brazylijczyk pod wodzą Stevena Gerrarda znów stanowi o sile zespołu. Stąd też The Villans postarają się o definitywny transfer atakującego FC Barcelony.

  • Steven Gerrad chciałby dalej współpracować z Philippe Coutinho
  • Piłkarz został wypożyczony do Aston Villa i jego pobyt potrwa tylko do końca sezonu
  • The Villans wkrótce zasiądą do rozmów z piłkarzem, a później do negocjacji z FC Barceloną

Coutinho na dłużej w Premier League?

Przygoda Philippe Coutinho w FC Barcelonie nie wypaliła. Brazylijczyk częściej był postacią drugą czy trzecioplanową, jakby na Camp Nou poddawał się presji. Z tego względu jego otoczenie wywalczyło wypożyczenie do Aston Villa. 29-latek posiada dobre wspomnienia z Premier League, jeszcze za czasów gry w Liverpool.

Niegdyś był boiskowym kolegą Stevena Gerrarda, a dziś jest jego podopiecznym. Obaj panowie darzą siebie dużą sympatią, co widać też po statystykach piłkarza. Od zimy zagrał w 15 spotkaniach dla The Villians, notując w nich cztery gole i trzy asysty.

Coutinho odzyskał blask, więc nic dziwnego, że Aston Villa rozważa definitywny transfer. Aktualnie portal Transfermarkt wycenia skrzydłowego na 20 mln euro. Dla ekipy z Birmingham nie jest to problem, dlatego teraz trzeba przygotować długoterminowy kontrakt, który przekona Brazylijczyka do pozostania na wyspach. Po ostatnim meczu ligowym Gerrard jasno wypowiedział się na temat jego przyszłości.

Na pewno chcemy by Philippe’a Coutinho został na stałe. Wszystko omówimy pod koniec sezonu – zdradził Gerrard w rozmowie ze Sky Sports.

Cała operacja ma szansę się powieść. Xavi skompletował już wizję na FC Barcelonę. Gdyby Coutinho wrócił do Katalonii, raczej znów częściej siedziałby na ławce niż biegał po murawie.

Czytaj więcej: Barcelona ma “czwórkę”, ale celuje w wicemistrzostwo

Komentarze