Arsenal szykuje się na odejście Leno i ma już następce

Andre Onana
Andre Onana Pressfocus

Do insertujących informacji doszedł Fabrizio Romano. Według Włocha Arsenal szykuje się na sprowadzenie Andre Onany, który od lutego ma definitywny zakaz gry w piłkę. Wszystko spowodowane jest tym, że Bernd Leno może po Euro 2020 zmienić otoczenie.

  • Andre Onana nie uczestniczy w treningach Ajaxu Amsterdam od lutego, ponieważ w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje
  • Arsenal powoli godzi się z myślą, że Bernd Leno odejdzie z klubu
  • Kameruńczyk złożył apelację do CAS i czeka na ostateczny werdykt

Andre Onana trenuje tylko indywidualnie

W lutym Andre Onana wpadł w poważne tarapaty. Podczas rutynowych badań antydopingowych u Kameruńczyka wykryto substancję o nazwie Furosemid. Bramkarz Ajaxu Amsterdam nie przyznaje się do winy, twierdząc że brał wówczas tylko aspirynę. W wyniku całej sytuacji 25-latek dostał roczny zakaz gry w piłkę. Co więcej, od tamtej pory utalentowany golkiper nie może nawet trenować z resztą drużyny i zmuszony jest do pracy we własnym zakresie.

Przedstawiciele piłkarza wnieśli apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego, który ma wydać oficjalny werdykt do końca czerwca. W przypadku, kiedy nic się nie zmieni, Onana pozostanie bezczynny do zimy 2022 roku.

Arsenal znalazł kandydata na zastępce Leno

Z Londynu dochodzą nas słuchy, że Bernd Leno jest skłonny opuścić Arsenal, aby spróbować swoich sił gdzie indziej. W konsekwencji, klub zaczął szukać następcy za Niemca. Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, Andre Onana jest pierwszy na liście życzeń Kanonierów. Wszystko również oznacza, że Wojciech Szczęsny nie wróci do Anglii, ponieważ stołeczna ekipa jest zainteresowana młodszym zawodnikiem.

Jednak sfinalizowanie transakcji będzie możliwe tylko w przypadku, gdy zakaz gry dla Onany zostanie zniesiony. Kameruńczyk ma ważny kontrakt z Ajaxem do 2022 roku, więc Arsenal musiałby zapłacić około 10 mln euro za transfer 25-latka.

Przeczytaj również: Nowe informacje w sprawie De Bruyne. Trener Belgów optymistą

Komentarze

Na temat “Arsenal szykuje się na odejście Leno i ma już następce