Wielki transfer napastnika pomiędzy klubami big six blisko

Gabriel Jesus
PressFocus Na zdjęciu: Gabriel Jesus

Manchester City doszedł do porozumienia z Arsenalem w sprawie sprzedaży Gabriela Jesusa. Kanonierzy zapłacą około 52 miliony euro. Pozostanie im dojście do porozumienia z samym napastnikiem.

  • Arsenal zaproponował 52 miliony euro za Gabriela Jesusa, a Manchester City przyjął ofertę
  • Kanonierzy chcą z Brazylijczyka stworzyć gwiazdę swej drużyny
  • Londyńczycy muszą jeszcze dojść do porozumienia z reprezentantami napastnika w sprawie indywidualnego kontraktu

Gabriel Jesus o krok od Arsenalu

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się pierwszego, wielkiego transferu pomiędzy klubami angielskiej big six od dłuższego czasu. Arsenal doszedł bowiem do porozumienia z Manchesterem City w sprawie przenosin Gabriela Jesusa. Kanonierzy zapłacą za środkowego napastnika około 52 miliony euro. 25-latek nigdy nie był pierwszoplanową postacią w zespole Obywateli. Odchodzi na Emirates Stadium, by zaznać regularnej gry w wyjściowym składzie.

Londyńczycy mają przed sobą jeszcze jedno zadanie. Przekonać reprezentantów Brazylijczyka do przyjęcia warunków indywidualnego kontraktu. W Manchesterze City inkasował 5,4 miliona euro za rok gry. Oczekuje się jednak, że obie strony szybko dojdą do porozumienia.

Jeżeli Arsenalowi się uda, Jesus będzie czwartym wzmocnieniem w letnim okienku transferowym. Wcześniej Kanonierzy podpisali kontrakty z Marquinhosem, Mattem Turnerem oraz Fabio Vieirą.

Brazylijski napastnik rozegrał w minionym sezonie 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach klubowych. Zanotował w nich 13 bramek oraz 12 asyst.

Zobacz również: Manchester City dopiął swego i sprowadzi reprezentanta Anglii.

Komentarze