Arsenal blisko pierwszego transferu. Wykorzysta lukę

Arsenal
PressFocus Na zdjęciu: Arsenal

Arsenal jest o krok od sfinalizowania pierwszego letniego transferu. Piłkarzem Kanonierów w najbliższych dniach powinien zostać brazylijski napastnik Marquinhos. Londyński klub doszedł już do porozumienia w sprawie warunków transferu z Sao Paulo.

  • Arsenal jest blisko dokonania pierwszego wzmocnienia przed nowym sezonem
  • Piłkarzem Kanonierów powinien wkrótce zostać utalentowany Brazylijczyk Marquinhos
  • 19-latek aktualnie jest piłkarzem Sao Paulo

Talent z Brazylii wzmocni Arsenal

Przedstawiciele Arsenalu w ciągu ostatniego tygodnia prowadzili intensywne rozmowy z brazylijskim klubem i udało im się osiągnąć porozumienie w kwestii najważniejszych warunków. Przed sfinalizowaniem transferu muszą zostać ustalone jeszcze ostatnie szczegóły, ale Marquinhos najpewniej będzie pierwszym nabytkiem Arsenalu przed kolejnym sezonem.

Jak informuje serwis Goal.com, Marquinhos przeniesie się do Arsenalu za około 3 miliony funtów. Kanonierom wykorzystali lukę w kontrakcie piłkarza, która pozwalała im na sprowadzenie piłkarza za tak niską cenę. Przedstawiciele Sao Paulo przystali na ofertę, obawiając się, że piłkarz będzie mógł odejść za darmo, choć jego umowa obowiązuje do 2024 roku.

19-letni Brazylijczyk najczęściej występuje na pozycji skrzydłowego, ale może grać również na środku ataku. W pierwszej drużynie Sao Paulo zadebiutował w lipcu ubiegłego roku w meczu z Flamengo. Od tamtej pory wystąpił w 39 spotkaniach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, zdobywając w nich cztery gole i dokładając trzy asysty.

Zobacz także: Gwiazda Napoli chce zostać we Włoszech. Arsenal obejdzie się smakiem

Komentarze