Gwiazda Napoli chce zostać we Włoszech. Arsenal obejdzie się smakiem

Victor Osimhen
PressFocus Na zdjęciu: Victor Osimhen

Victor Osimhen zadeklarował chęć pozostania w Napoli i dalszego uczenia się pod okiem Luciano Spallettiego. Nigeryjczyk znajduje się na celowniku Arsenalu, ale Kanonierzy muszą wytypować innego napastnika do wzmocnienia swojego składu.

  • Victor Osimhen powiedział wprost, że zamierza pozostać w Napoli
  • Nigeryjczyk rozgrywa niezły sezon i zwrócił uwagę możnych Premier League. Najmocniej zabiegał o niego Arsenal
  • 23-latek zanotował w tym sezonie 17 bramek i sześć asyst

Osimhen nie zamierza opuszczać Neapolu

Victor Osimhen odnalazł się we Włoszech. Jego pierwszy sezon nie był zbyt udany, ale w bieżącej kampanii odcisnął swoje piętno na grze Napoli. Przez długie miesiące był głównym napastnikiem dla Luciano Spallettiego i to właśnie podczas jego długotrwałej kontuzji rozpoczęły się problemy Partenopei. Nigeryjczyk wzbudził zainteresowanie możnych Premier League, ale ostatnią wypowiedzią uspokoił neapolitańskich kibiców.

Luciano Spalletti to topowy trener i wraz ze swoim sztabem bardzo pomogli mi się poprawić. Mam nadzieję grać pod jego skrzydłami przez najbliższe kilka lat – powiedział wprost 23-latek. Tym samym zamknął sobie drzwi przed transferem do Arsenalu. Kanonierzy najmocniej walczyli o względy gracza.

Osimhen w listopadzie doznał kontuzji, która odcisnęła piętno na całym sezonie Napoli. 23-latek złamał kość policzkową i pozostawał bez gry przez niemal dwa miesiące. Partenopei, którzy przez długi czas walczyli o scudetto, ostatecznie odpadli z wyścigu, w którym pozostały oba kluby z Mediolanu.

Od kilku miesięcy czuję się kompletnie zdrowy. Lekarze powiedzieli nawet, że mogę wyjść na boisko bez maski – powiedział napastnik, który od stycznia występuje w specjalnej ochronnej masce. – Chcę zakończyć ten sezon najlepiej, jak to możliwe i obiecać kibicom, że w następnym sezonie powalczymy o mistrzostwo ­– dodał.

Osimhen rozegrał w tym sezonie 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 17 bramek i sześć asyst.

Zobacz również: Tottenham – Arsenal: typy, kursy, zapowiedź (12.05.2022).

Tottenham
Arsenal
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 07:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze