Aouar zaoferowany klubom Premier League

Houssem Aouar
Houssem Aouar Pressfocus

Houssem Aouar od dawna przymierzany jest do zmiany barw klubowych. Francuz tego lata nie wzbudził jednak dużego zainteresowania. Piłkarz został zaoferowany dwóm drużynom z Premier League.

  • Houssem Aouar być może zmieni klub w ostatnich dniach letniego okna transferowego
  • Francuz został zaoferowany dwóm drużynom z Premier League
  • Dotychczas nie poczyniono żadnych ruchów, ale sytuacja może się zmienić

Aouar trafi do Premier League?

O tym, że Houssem Aouar jest utalentowanym zawodnikiem nie trzeba nikogo przekonywać. Francuz wielokrotnie udowodnił swój potencjał reprezentując Olympique Lyon, którego jest wychowankiem. Klub ten staje się jednak powoli za ciasny dla 23-latek. W zeszłym roku pojawiało się sporo informacji, że Aouar może trafić do Realu Madryt albo Juventusu Turyn. W obu klubach zmienili się szkoleniowcy i temat transferu upadł.

Sytuację Aouara monitorowało kilka klubów Premier League. Letnie okno transferowe zbliża się już do końca, ale wciąż nie pojawiły się żadne konkrety. Świetnie poinformowany dziennikarz Fabrizio Romano przekazał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że 23-latek został zaoferowany dwóm klubom z Premier League. Pierwszą z nich jest Tottenham.

Koguty rozpoczęły sezon 2021/2022 od dwóch zwycięstw. Dzięki temu są na piątym miejscu w tabeli. Fabio Paratici wciąż szuka możliwości wzmocnienia zespołu. W drużynie Nuno Espirito Santo przydałby się tak kreatywny zawodnik jak Aouar. Romano twierdzi jednak, że Francuz nie jest priorytetem dla Tottenhamu, więc nie rozpoczęto negocjacji z Lyonem.

Romano w kontekście Aouara wymienił także Arsenal. Kanonierzy są w zupełnie odmiennej sytuacji od Tottenhamu. Po dwóch meczach mają zero zdobytych punktów. Nie strzelili nawet gola. Na transfery wydali około 150 milionów euro, ale zespół rozczarowuje. Możliwe, że 23-letni pomocnik byłby w stanie pomóc. Arsenal także nie podjął dotychczas żadnych negocjacji. Do końca okna transferowego pozostało kilka dni i niewykluczone, że sytuacja się zmieni i Aouar trafi finalnie do Premier League.

Czytaj także: Shaqiri oficjalnie zmienił klub

Komentarze