Wypożyczony z Barcelony piłkarz nie chce wracać do klubu

Sergino Dest
Pressfocus Na zdjęciu: Sergino Dest

Sergino Dest znalazł latem nowego pracodawcę po tym, jak w Barcelonie skreślił go Xavi. Amerykanin obecnie przebywa na wypożyczeniu w Milanie i jak stwierdził w wywiadzie, dobrze czuje się w nowej drużynie. W rozmowie z mediami zapowiedział, iż ma nadzieję, że Rossoneri zdecydują się go wykupić.

  • Sergino Dest nie spełnił pokładanych w nim nadziei i został przed sezonem skreślony przez Xaviego
  • Barcelona wypożyczyła Amerykanina do Milanu
  • Obrońca stwierdził w wywiadzie, że chciałby pozostać w Mediolanie na stałe

Amerykanin szczęśliwy z gry w Milanie

W trakcie dwóch sezonów w FC Barcelonie Sergino Dest nie zanotował progresu, jakiego od niego oczekiwano. Amerykanin często rozgrywał słabe spotkania, a rywale Barcy atakowali jego stroną wyczuwając słabsze ogniwo. Szybko przekonał się o tym Xavi, który po presezonie postanowił skreślić go i postarać się o sprowadzenie nowego prawego obrońcy. 

Dest został wypożyczony pod koniec letniego okienka transferowego do AC Milanu, a na jego miejsce Blaugrana sprowadziła Hectora Bellerina. Amerykanin nie spędził jak na razie zbyt wiele czasu na boisku w barwach Rossonerich, jednak jego ostatnia wypowiedź jasno wskazuje, że dobrze czuje się w nowej drużynie. 21-latek zapowiedział, że chciałby pozostać w Milanie na stałe. 

– W moim kontrakcie została zawarta klauzula wykupu, dlatego dam z siebie wszystko, żeby Milan mnie wykupił. Mam na to dużą nadzieję – stwierdził Dest.

– Jestem tutaj bardzo szczęśliwy i dam z siebie sto procent żeby tylko zostać – dodał.

Jak na razie Amerykanin wchodził jedynie z ławki rezerwowych w starciach z RB Salzburg i Dinamem Zagrzeb. Ani razu nie dostał jeszcze szansy w wyjściowym składzie Milanu.

Czytaj też: Xavi wciąż wierzy w młodego napastnika Barcelony

Komentarze