Allegri zdementował plotki ws. odejścia Moraty

Alvaro Morata
Pressfocus Na zdjęciu: Alvaro Morata

Od kilku tygodni w mediach pojawiały się wieści twierdzące, że Alvaro Morata zostanie nowym napastnikiem FC Barcelony. Tymczasem na przedmeczowej konferencji, Massimiliano Allegri wysłał jasny komunikat do wszystkich chętnych – Hiszpan nigdzie się nie wybiera.

  • Allegri nie zamierza puszczać Alvaro Moraty w zimowym okienku
  • Trener Juve ogłosił, że Hiszpan zostaje w Turynie, z kolei z klubu odchodzi jedynie Aaron Ramsey

Alvaro Morata zostaje w Turynie

Alvaro Morata od kilku tygodni był łączony z przenosinami do FC Barcelony. Niektóre źródła twierdziły nawet, że Hiszpan jest już dogadany z Dumą Katalonii i zimą opuści Turyn.

Natomiast dzień przed wznowieniem rozgrywek Serie A, trenerzy pojawili się na przedmeczowych konferencjach. Na jednej z nich Massimiliano Allegri zdementował plotki o odejściu z Moraty już teraz.

Powiedziałem Moracie, że nigdzie nie odejdzie, koniec tematu. Odchodzi jedynie Ramsey – wyznał Włoch.

Napastnik wystąpił od jesieni w 23 spotkaniach, w których zdobył siedem goli i zanotował trzy asysty. Podobno to Xavi najbardziej zabiegał o ten transfer, jednak teraz wszystko wskazuje na fiasko negocjacji.

Jak powiedział opiekun Starej Damy, z klubu odejdzie zapewne Aaron Ramsey. Walijczyk znacznie obciążą klubowy budżet, ale Newcastle zamierza złożyć oficjalną ofertę za 31-latka w ciągu najbliższych dni.

Z kolei Juve noworoczne zmagania rozpocznie meczem z Napoli na Allianz Stadium w czwartek (6 grudnia) o godzinie 20:45.

Przeczytaj również: Pomocnik Juve odrzucił ofertę Burnley. Woli inny klub

Komentarze