Obrońca Manchesteru United wyląduje w Sevilli

Alex Telles
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alex Telles

Alex Telles nie ma miejsca w składzie Manchesteru United, zatem przyszły sezon spędzi na wypożyczeniu w Sevilli. Umowa nie będzie zawierać opcji wykupu – informuje Fabrizio Romano.

  • Alex Telles nie przekonał do siebie menedżera Erika ten Haga
  • Brazylijczyk trafi na roczne wypożyczenie do Sevilli
  • W umowie nie będzie zawartej klauzuli wykupu. Cała transakcja wyniesie Hiszpanów 2 miliony euro

Manchester pozbywa się niechcianego obrońcy

Alex Telles przychodził do Manchesteru United jako potencjalna gwiazda, która docelowo może grać zarówno na lewej obronie, jak i na skrzydle. Nie był jednak w stanie udowodnić prezentowanych w lidze portugalskiej umiejętności, zatem jego czas spędzany na boisku stopniowo się zmniejszał.

Brazylijczyk nie zachwycił także nowego menedżera Erika ten Haga, który nie uwzględnił go w planach na nadchodzący sezon. W związku z tym jedynym sensownym rozwiązaniem zostało wypożyczenie. Do konkretów szybko przeszła Sevilla, która jest na etapie finalizacji transakcji.

Telles trafi do Andaluzji na zasadach rocznego wypożyczenia. W umowie nie będzie zawarta klauzula wykupu, zatem niezależnie od jego dyspozycji, po sezonie wróci na Old Trafford. Cała transakcja będzie kosztować Sevillę w sumie 2 miliony euro.

Fabrizio Romano przekonuje, że do finalizacji pozostały już tylko szczegóły. 29-latek uda się w czwartek do Hiszpanii, aby przejść obligatoryjne testy medyczne.

Na poziomie Premier League Telles rozegrał 30 spotkań, w których sześciokrotnie asystował swoim kolegom. Zanim dołączył do “Czerwonych Diabłów”, reprezentował barwy Galatasaray, Interu Mediolan, FC Porto oraz Gremio Porto Alegre.

Zobacz również: Bernardo Silva może wrócić do Ligue 1

Komentarze