UEFA przechodzi do czynów. Otwarto śledztwo przeciw Realowi, Barcelonie i Juventusowi

Alexander Ceferin
Alexander Ceferin PressFocus

UEFA poinformowała, że otworzyła śledztwo w sprawie trzech klubów, które pozostały w Superlidze – Realowi Madryt, Barcelonie i Juventusowi.

UEFA chce ukarać Real Madryt, Barcelonę i Juventus

Tylko trzej założyciele Superligi pozostają przy idei projektu. Przepychanka pomiędzy nimi, a Unią Europejskich Związków Piłkarskich trwa od kilku tygodni. UEFA zapowiedziała, że zamierza ukarać Real Madryt, Barcelonę i Juventus i w środę przeszła od słów do czynów. Federacja wykorzystała artykuł 31(4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA. Według niego Komitet Wykonawczy, prezes, sekretarz generalny oraz organy dyscyplinarne UEFA mają prawo wezwać inspektorów etyki i dyscypliny. Mogą oni otworzyć i prowadzić śledztwa.

“Zgodnie z artykułem 31(4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA wyznaczono dzisiaj Inspektorów Etyki i Dyscypliny do przeprowadzenia śledztwa dyscyplinarnego dotyczącego potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA przez Real Madryt, Barcelonę i Juventus w związku z projektem tak zwanej Superligi. Kolejne informacje w tej sprawie będą udostępniane w odpowiednim czasie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie federacji.

Nie wiadomo jeszcze, czy UEFA będzie mogła ukarać “buntowników”. Prezes Superligi, Florentino Perez, zapewniał, iż założyciele kompleksowo sprawdzili zapisy prawne, by ochronić się przed karami w przyszłości. Prezes UEFA, Alexander Ceferin, chce wykluczyć Real Madryt, Barcelonę i Juventus z europejskich rozgrywek na dwa najbliższe sezony.

Komentarze

Na temat “UEFA przechodzi do czynów. Otwarto śledztwo przeciw Realowi, Barcelonie i Juventusowi