Superliga może zyskać kolejnego zwolennika. Benfica chętna na dołączenie do elity

Piłkarze Benfiki Lizbona
Piłkarze Benfiki Lizbona fot. PressFocus

Superliga miało założenie, aby stawkę ekip z Premier League, La Liga i Serie A uzupełniły drużyny z Bundesligi i Ligue 1. Kłopot w tym, że niemieckie i francuskie klubu nie podchodzą z entuzjazmem do idei utworzenia nowych rozgrywek. Portugalski Record podaje natomiast, że chęć uczestniczenia w nowym projekcie wyraziła Benfica Lizbona.

Trzy wolne miejsca dla stałych uczestników

Superliga na razie ma 12 zwolenników. W gronie klubów, które stoją za stworzeniem nowych rozgrywek, mających podreperować budżety, stoją ekipy z Anglii, Hiszpanii i Włoch. W gronie tym są: Arsenal FC, Chelsea FC, Manchester City, Manchester United, Liverpool FC, Tottenham Hotspur, Atletico Madryt, FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Inter Mediolan i Juventus FC.

Plan jest taki, aby w nowych rozgrywkach cyklicznie brało udział 20 zespołów. Stałych uczestników ma być 15, więc trwają starania o wypełnienie tych miejsc. Dziennikarze z Portugalii przekonują, że chętni na uzupełnienie stawki są działacze Benfiki. Godne uwagi jest natomiast to, że wcześniej plan powstania Superligi potępiły FC Porto i Sporting Lizbona.

Superliga szansą na zrekompensowanie skutków pandemii

Sternicy Orłów wierzą jednak, że dzięki dołączeniu do nowego projektu, mogą zyskać pod względem finansowym. Benfica ostatni wielki sukces na arenie międzynarodowej odniosła dawno temu, bo w 1962 roku, gdy wygrała Puchar Europy. Ogólnie na koncie ekipy z Lizbony są dwa tego typu sukcesy. Ponadto Benfica może pochwalić się 37 mistrzostwami Portugalii i 26 Pucharami Portugalii.

Ekipa z Lizbony aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli ligi portugalskiej, legitymując się dorobkiem 55 punktów. Do pierwszego Sportingu traci 14 oczek. Na drugim miejscu plasuje się natomiast Porto z 63 punktami.

Portimonense
Benfica Lizbona
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. kwietnia 2021 16:24.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze