Reprezentant Polski doceniony. Klub gotowy do rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu

Nicola Zalewski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski

AS Roma jest przygotowana do rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu z Nicolą Zalewskim. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a na jej mocy reprezentant Polski zarabia pół miliona euro za sezon gry. W przypadku podpisania nowych warunków współpracy, mógłby liczyć na sporą podwyżkę.

  • Po zatrudnieniu Jose Mourinho Nicola Zalewski może liczyć na regularne występy w Serie A
  • Jego obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku
  • AS Roma chce przedłużyć umowę Polaka o kolejne dwa lata i zagwarantować mu sporą podwyżkę

AS Roma walczy o Zalewskiego

Nicola Zalewski dość niespodziewanie wdarł się w poprzednim sezonie do wyjściowego składu AS Romy. Miało to poniekąd związek z kontuzją jego bezpośredniego konkurenta do gry Leonardo Spinazzoli, choć klub już wcześniej dawał sygnały, że ma wobec reprezentanta Polski konkretne plany. Udało mu się zauroczyć swoimi umiejętnościami Jose Mourinho, który wielokrotnie wypowiadał się o nim w samych superlatywach.

Po wyleczeniu kontuzji Spinazzola wrócił do wyjściowej jedenastki, choć Zalewski w dalszym ciągu dostaje swoje szanse. W obecnym sezonie zagrał w czterech spotkaniach Serie A, w tym w jednym od pierwszej minuty. 20-latek regularnie pojawia się na murawie, zatem jego rozwój przebiega w odpowiednim tempie.

Rzymianie zdają sobie sprawę, że Polak jest wymieniany w gronie najbardziej uzdolnionych zawodników w Europie i budzi spore zainteresowanie ze strony gigantów. Aby skutecznie ich odstraszyć, zamierzają w najbliższym czasie siąść z Zalewskim do rozmów. Celem będzie uzgodnienie nowych warunków współpracy.

Obecny kontrakt wahadłowego obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. AS Roma liczy na przedłużenie o kolejne dwa lata. Zalewski mógłby automatycznie liczyć na sporą podwyżkę, bowiem na ten moment zarabia raptem pół miliona euro za sezon gry.

Zalewski rozegrał w sumie 30 spotkań w barwach pierwszej drużyny AS Romy. Trzykrotnie udało mu się asystować swoim zespołowym partnerom.

Zobacz również: Kane wciąż celem. Bayern ma prośbę do Anglika

Komentarze