Grad goli w Rzymie i asysta Zalewskiego

Borja Mayoral
Pressfocus Na zdjęciu: Borja Mayoral

Na niedzielę zaplanowano sześć spotkań 35. kolejki Serie A. W pierwszym z nich Sassuolo bez większych kłopotów pokonało 2:1 na wyjeździe Genoę. W kolejnych spotkaniach ważne zwycięstwa odniosły natomiast drużyny Atalanty Bergamo,Cagliari Calcio oraz AS Romy. W niedzielę czeka nas jeszcze hit kolejki pomiędzy Juventusem i Milanem.

Sassuolo triumfuje w Genoi

US Sassuolo w niedzielę potwierdziło, że jego celem jest zakończenie sezonu na siódmym miejscu w tabeli, premiowanym występami w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu bez większych problemów pokonało 2:1 Genoę.

Cagliari bliżej utrzymania, kłopoty Glika i spółki

W jednym z kluczowych spotkań w walce o pozostanie w Serie A Cagliari Calcio pewnie 3:1 pokonało na wyjeździe Benevento Calcio. Drużyna Kamila Glika tym samym nadal plasuje się w strefie spadkowej, podczas gdy ekipa z Sardynii powiększyła nad nią przewagę.

Efektowna wygrana Atalanty

Atalanta Bergamo zrobiła kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w pierwszej czwórce ligowej tabeli i występów w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. W niedzielnym meczu podopieczni Gian Piero Gasperiniego pewnie 5:2 pokonali na wyjeździe Parmę, która już wcześniej straciła szanse na utrzymanie się w lidze.

Podział punktów w Weronie

W niedzielnym meczu w Weronie zwycięzca nie został wyłoniony. W pojedynku Hellas Werona – Torino goli doczekaliśmy się dopiero w samej końcówce. Obie drużyny zapisały na swoje konto po jednym trafieniu i mecz zakończył się remisem 1:1.

Koncertowa gra Romy i asysta Zalewskiego

Przed hitowym starciem 35. kolejki Serie A zobaczyliśmy jeszcze rywalizację AS Romy z Crotone. Od pierwszych minut lepszy futbol prezentowali rzymianie, jednak dopiero po przerwie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W samej końcówce na boisku pojawił się Nicola Zalewski, który zakończył ten mecz z asystą.