Ważą się losy Conte w Interze. W poniedziałek spotkanie na szczycie

Antonio Conte
Antonio Conte fot. PressFocus

Inter Mediolan wygrał mistrzostwo Włoch, zapewniając sobie końcowy triumf w rozgrywkach kilka kolejek przed końcem sezonu. Tymczasem włoscy dziennikarze ujawniają, że trener Antonio Conte jest już po spotkaniu z dyrektorami Nerazzurrich, a jego przyszłość w klubie ma zostać rozstrzygnięta po spotkaniu Włoch z prezydentem klubu Stevenem Zhangiem.

Conte może rozstać się z mistrzami Serie A

Inter Mediolan zatrudnił Conte, podpisując z nim umowę do końca czerwca 2022 roku. Ostatnio jednak coraz częściej włoskie media podają, że były selekcjoner reprezentacji Włoch może opuścić szeregu Nerazzurrich, jeśli nie otrzyma zapewnień związanych ze wzmocnieniem zespołu. Ponadto Conte oczekuje gwarancji od klubowych władz, że z Interu nie odejdą pierwszoplanowe postacie.

La Gazzetta dello Sport podała, że włoski trener w sobotę spotkał się z działaczami klubu Beppe Marottą oraz Alessandro Antonelli, a także z wiceprezesem Interu Javierem Zanettim. W poniedziałek Conte ma się natomiast spotkać ze Stevenem Zhangiem.

Z materiału włoskiego dziennika wynika, że włoski trener jest świadomy trudnej sytuacji finansowej klubu. Jednoczenie zdaje sobie sprawę, że Inter nie rozbije banku na letnie wzmocnienia. Conte żąda jednak przede wszystkim zapewnienia, że kluczowi zawodnicy nie odejdą.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że duże zainteresowanie na rynku transferowym budzą: Lautaro Martinez, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni i Milan Skriniar. Niemniej opiekun Czarno-niebieskich wymienionych zawodników uznał za nietykalnych, których sprzedaż może najbardziej wpłynąć na dalsze funkcjonowanie drużyny.

Komentarze