Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Suarez zdał egzamin. Wkrótce dostanie włoski paszport?

Luis Suarez zrobił kolejny krok w kierunku uzyskania włoskiego obywatelstwa. Jak informuje Calciomercato.com, urugwajski napastnik pomyślnie zdał egzamin z języka włoskiego, do którego przystąpił w piątek na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii.

Czytaj dalej…

Egzamin, w formie zarówno pisemnej, jak i ustnej, przebiegł bardzo szybko, bowiem trwał około 40 minut. Piłkarz uzyskał w ten sposób certyfikat językowy B1.

Zdanie egzaminu jest jednym z wymogów, które trzeba spełnić przy ubieganiu się o włoskie obywatelstwo. To właśnie brak paszportu Unii Europejskiej stanął na przeszkodzie w finalizacji jego transferu do turyńskiego Juventusu. Załatwienie wszelkich formalności związanych z jego uzyskaniem nie byłoby możliwe do czasu zamknięcia okna transferowego, co również uniemożliwiłoby Juventusowi jego rejestrację do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Juventus, którego jednym z priorytetów transferowych było sprowadzenie nowego napastnika, zdecydował się na sięgnięcie po zawodnika Romy, Edina Dzeko. Transfer bośniackiego napastnika do Starej Damy jest już na ostatniej prostej i może zostać sfinalizowany jeszcze przed weekendem.

Kilka wariantów Suareza

Urugwajczyk, który kilka tygodni temu otrzymał informację, że nie znajduje się w planach Ronalda Koemana na nowy sezon, rozważa teraz inne opcje. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymienia się Atletico Madryt i Paris Saint-Germain, ale wcale niewykluczone jest również jego pozostanie na Camp Nou. Wówczas sprawa ewentualnego transferu do Juventusu mogłaby wrócić w styczniu, kiedy piłkarz powinien mieć już w swoich rękach włoski paszport.

Komentarze