Spaletti zachwycony stoperem. “On jest obecnie najlepszym obrońcą na świecie”

Kim Min-Jae błyszczy w tym sezonie a barwach Napoli. Reprezentant Korei został sprowadzony latem z Fenerbahce i z miejsca stał się jednym z najważniejszych zawodników dla Luciano Spalettiego. Zdaniem trenera Błękitnych, to obecnie najlepszy stoper na świecie.

Kim Min-Jae
Pressfocus Na zdjęciu: Kim Min-Jae
  • Luciano Spaletti po meczu z Atalantą rozpływał się nad dyspozycją Kima Min-Jae
  • Koreańczyk rozegrał kolejne znakomite zawody
  • Zdaniem trenera jest on obecnie najlepszym środkowym obrońcą na świecie

Kim Min-Jae prawdziwym talizmanem Napoli

W 2023 roku Kim Min-Jae nie opuścił jeszcze żadnego spotkania w barwach Napoli. Reprezentant Korei jest w znakomitej formie, co znajduje również odzwierciedlenie w rekordowo niskiej liczbie bramek traconych przez Napoli. 26-latek rzadko się myli, a z Amirem Rrahmanim stworzył obecnie najlepszy duet środkowych obrońców w Serie A.

Grą obrońcy po ostatnim meczu z Atalantą Bergamo zachwycał się Luciano Spaletti. Szkoleniowiec stwierdził nawet odważnie, że według niego jest on obecnie najlepszym stoperem świata. 

– Kim Min-Jae to na tę chwilę najlepszy środkowy obrońca na świecie. Kim robi przynajmniej 20 niesamowitych rzeczy w każdym spotkaniu. Kiedy rozpoczyna bieg z piłką u nogi, pod bramką rywali jest w stanie znaleźć się w dosłownie 5 sekund – rozpływał się nad grą stopera Luciano Spaletti.  

Napoli pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Błękitni mają w lidze wciąż 18 punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan.

Czytaj dalej: Spalletti: scudetto nie jest formalnością

Komentarze