Spalletti zdradził, kto zastąpi Osimhena w hicie Serie A

Luciano Spalletti potwierdza, że Giovanni Simeone zastąpi kontuzjowanego Victora Osimhena, a podejście Napoli nie zmieni się przeciwko Milanowi. - To mecz, w którym wszystko może się zdarzyć, a punkty są warte podwójnie - przekonuje szkoleniowiec.

Luciano Spalletti
PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spalletti
  • Osimhen nie wystąpi w niedzielnym hicie Serie przeciwko Milanowi
  • Nigeryjczyk doznał kontuzji w przerwie na mecze reprezentacji
  • Spalletti podczas konferencji prasowej zdradził, kto go zastąpi

Spalletti wierzy w umiejętności Simeone

Victor Osimhen doznał urazu podczas przerwy reprezentacyjnej. Wziął udział w obu meczach Nigerii z Gwineą-Bissau, ale wrócił do klubu z kontuzją. W piątek Napoli oficjalnie poinformowało, że napastnik nie zagra w niedzielnym hicie Serie A przeciwko Milanowi.

– Oczywiście nieobecność Osimhena to dla nas spory problem, nie ma sensu mówić, że jest inaczej – powiedział Spalletti na konferencji prasowej.

– Jednak, kiedy Victor był poza grą w tym sezonie, zespół był w stanie całkiem nieźle sobie radzić. Każdy daje z siebie coś więcej, a różnicę robią też tacy zawodnicy jak Cholito Simeone, który wie, co robi i wie, że w tym sporcie trzeba grać zarówno głową, jak i nogami – kontynuował szkoleniowiec.

– Cholito nie jest tak szybki jak Osimhen, ale bardzo dobrze radzi sobie w powietrzu i potrafi utrzymać piłkę tyłem do bramki. Zasłużył na więcej minut, a jedynym powodem, dla którego nie grał to niesamowita dyspozycja Osimhena – podkreślił.

Zobacz również: Trener Milanu przed ważnym meczem: jeszcze wiele możemy zrobić

Komentarze