Sousa skomentował przełamanie Piątka w Serie A

Paulo Sousa skomentował w pomeczowym wywiadzie przełamanie Krzysztofa Piątka, który po kilkumiesięcznej przerwie w poniedziałek znów wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym Salernitany.

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
  • Salernitana nadal walczy o utrzymanie w Serie A
  • W poniedziałek ekipa z Salerno przegrała z Empoli
  • Krzysztof Piątek zdobył w tym meczu pierwszego od listopada gola

Piątek wreszcie trafił do siatki rywala

W poniedziałek Salernitana przegrała 1:2 z Empoli. Krzysztof Piątek pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy. Reprezentant Polski w 85. minucie meczu w końcu się przełamał i wpisał na listę strzelców. Dla Polaka był to pierwszy gol na ligowych boiskach od listopada. Jednak z perspektywy drużyny Paulo Sousy niewiele zmienił, ponieważ od 63. minuty przegrywała 0:2 i goście nie zdołali już odwrócić losów tego spotkania.

– Bardzo mnie cieszy przełamanie Piątka, ponieważ bramki zawsze są czymś wyjątkowym dla napastnika, czymś najważniejszym. Mam nadzieję, że teraz się odblokuje. Bardzo go potrzebujemy w końcówce sezonu – powiedział po meczu Sousa.

Salernitana na cztery kolejki przed końcem nie może być jeszcze pewna utrzymania mając tylko osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Obecnie zajmuje piętnaste miejsce w ligowej tabeli. Obecnie jedynym spadkowiczem Serie A jest Sampdoria, natomiast na zagrożonych miejscach znajduje się obecnie Cremonese oraz Spezia.